Ogłoszenia II Niedziela Adwentu 6 XII

5 grudnia 2015
Ogłoszenia II Niedziela Adwentu 6 XII
 1. W całym Kościele Powszechnym przeżywamy Czas Adwentu. W tym szczególnym czasie zapraszamy na roraty w środę i w sobotę na godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Szczególna atmosfera RORAT rozświetlona światłem świecy roratniej, pozwoli głębiej przeżyć Czas Adwentu. W sobotę szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież dla których tradycyjnie po Mszy Świętej przygotowane będzie roratnie śniadanie. Zapraszamy rodziców, do tego aby, produktami spożywczymi wspomóc,  przygotowywane śniadanie dla dzieci.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Niedziela, poniedziałek i wtorek (13, 14 i 15 grudnia). Przewodniczył im Będzie Ks. Prałat Mieczysław Głowacki – Rektor WSD. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
 3. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. O godz. 11.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych. a po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmianka Tajemnic Różańcowych.
 4. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W tym dniu przybędzie do naszej parafii Ksiądz Brice (Bris) Megnon z Kamerunu, na wszystkich Mszach św. wygłosi Słowo Boże oraz zbierze ofiary do puszek na studnię w Kamerunie.
 6. Zapewne zauważyliśmy, że w prezbiterium zostały wymienione, po 10 latach, wykładziny. Prezbiterium jako miejsce najświętsze, w naszym kościele, nabrało nowego blasku. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do osób przyjmujących komunię św. klęcząc, aby podchodząc w procesji do komunii, klękały na schodku, na wykładzinie obok księdza i ministranta, i poczekały na przyjęcie komunii św.
 7. Po Mszy św. w namiocie przed kościołem młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Tradycyjnie są trzy wielkości świec. Niech tej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole czy grobie naszych bliskich.
 8. Wiele osób wysyła tradycyjną pocztą kartki świąteczne do najbliższych. Młodzież z KSM-u przygotowała specjalne, pamiątkowe, ładne kartki świąteczne, które możemy wysłać najbliższym. Do nabycia również w namiocie przed kościołem. Opłata za kartkę jest cegiełką wspierająca działania młodzieży w naszej parafii.
 9. 10 grudnia czwartek – około godziny 10.30 przyjedzie samochód z jabłkami na parking za kościołem. Wszystkich, którzy chcą  wziąć darmowe jabłka do domu, zapraszamy z wózkami, torbami. Do naszej dyspozycji mamy 3 tony jabłek. Zapraszamy w czwartek po jabłka.
 10. Burmistrz Łosic oraz Dom Kultury zapraszają 12 i 13 grudnia w godz. 10 – 18 na Jarmark Bożonarodzeniowy w budynku za kościołem św. Zygmunta.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary indywidualne, na prace na cmentarzu, złożone w tym tygodniu: Bezimienna – dwa tysiące zł, KŻR zel. P. Stefaniuk Cecylia 100 zł, bezimienna 200 zł,
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana : Krzysztof Chomiuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..
(Czytany w sumie: 335 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie