OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkanocna – 10.04.2016 r.

9 kwietnia 2016
OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkanocna – 10.04.2016 r.
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 w naszym kościele Msza Święta w intencji Ojczyzny z racji 76 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i w 6 Rocznica Tragedii Smoleńskiej. Uroczystościom przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Stanisław Chodźko, Dziekan Dekanatu Zbuczyńskiego. Po sumie, w uroczystym pochodzie, udamy się na Skwer Męczenników Katynia, przy kościele św. Stanisława, gdzie będzie dalsza część uroczystości. Natomiast Łosicki Dom Kultury zaprasza na projekcje filmów o Katyniu. Szczegóły na plakacie, wstęp wolny.
 2. Za tydzień w niedzielę, będziemy gościli Księdza Dyrektora, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów Pierwszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Siedlec. Ks. Dyrektor Jacek Świątek na każdej Mszy św. wygłosi kazanie. Po mszach świętych będzie możliwość rozmowy z nauczycielami przed kościołem oraz zapoznanie sie z ofertą edukacyjną jedynej katolickiej szkoły średniej na naszym terenie. Po sumie w kawiarence spotkanie dla zainteresowanych z rodzicami i uczniami KLO.
 3. Trwa Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Już wcześniej zachęcaliśmy aby wierni pielgrzymowali do Bram Miłosierdzia. Z przejściem takiej Bramy związany jest Odpust Zupełny.
  Na 7 maja (sobota), na godz. 15.00 planujemy parafialną pielgrzymkę do Bramy Miłosierdzia w Katedrze Siedleckiej. Tam przejdziemy wspólnie Bramę Miłosierdzia, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, będzie również możliwość spowiedzi i komunii św. Autokar w cenie 5 zł, wyjedzie z Łosic o godz. 14.00. Zapisy na autokar w zakrystii. Zachęcamy do pielgrzymowania prywatnym samochodem, taki wyjazd to doskonała okazja do spędzenia miłego popołudnia w Siedlcach.
 4. Miło nam poinformować, że dzięki zabiegom Urzędu Miasta i dzięki życzliwości właścicieli działek za kościołem od strony ulicy Przeskok, został uporządkowany i wyrównany teren na parking do dyspozycji wiernych. Ten parking wkrótce zostanie również utwardzony.
  Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje właścicielom działek oraz Władzom Miasta za udostępnienie i utwardzenie terenu. A jednocześnie informuje, że to nie koniec planowanych parkingów przy kościele i na cmentarzu.
 5. Burmistrz Miasta i Gminy informuje, że planuje złożyć wniosek na dofinansowanie solarów do podgrzewania ciepłej wody w domach. Spotkania informacyjne odbędą się 11 kwietnia w Łosicach i Niemojkach, 12 kwietnia w Chotyczach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace przy kościele i na cmentarzu. Ofiara bezimienna 100 zł na cmentarz, KŻRK z Chotycz, zelatorka Stanisława Filipiuk – 300 zł na prace przy kościele. Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że na naszej stronie parafialnej, w zakładce podziękowania za ofiary, podajemy listę ofiar indywidualnych oraz ofiarodawców konkretnych dzieł w parafii.
 7. Na rozpoczynający się tydzień Naszym Parafianom i Gościom życzymy mnóstwa pogody ducha i dobrego samopoczucia.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Waldemar Wróbel wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
(Czytany w sumie: 283 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie