OGŁOSZENIA IV Niedziela Wielkanocna – 17.04.2016

16 kwietnia 2016
OGŁOSZENIA IV Niedziela Wielkanocna – 17.04.2016

 

  1. Na zaproszenie Księdza Proboszcza gościmy dzisiaj Księdza Dyrektora, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów Pierwszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Siedlec. Dziękujemy Księdzu Dyrektorowi za przyjęcie zaproszenia do naszej parafii. Nie chodzi tylko o promocję szkoły, chodzi raczej o promocję szkoły katolickiej, katolicka szkoła to nasza szkoła. Zachęcamy do rozmowy po mszy św. przed kościołem.
  2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Głębszy sens Niedzieli Dobrego Pasterza wyjaśniamy na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zajrzenia na naszą parafialną stronę.
  3. W czwartek na godz. 17.45 zapraszamy na Nowenną za przyczyną św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Zachęcamy do składania intencji do nowenny z wyraźnym zaznaczeniem, że chodzi o nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II. Intencje możemy składać do skarbonek lub dołączyć w zakrystii do intencji Mszy św.
  4. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00. Zapraszamy.
  5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace na naszym parafialnym cmentarzu. Prace te zostały już rozpoczęte, trwa wyrównywanie terenu w nowej, jeszcze nie używanej części cmentarza, gdzie również planujemy wykonać parking na ponad 200 samochodów. Taki parking pozwoli na to, aby wszystkie samochody z konduktu pogrzebowego, mogły swobodnie wjechać na wyznaczony teren cmentarza. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o to, aby nie wywozić już ziemi na cmentarz. Póki co ziemi wystarczy, a będzie nam to dezorganizowało prace na cmentarzu.
  6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace przy kościele i na cmentarzu. Ofiara bezimienna 200 zł na prace przy kościele. Ofiara bezimienna 200 zł na biednych z racji Roku Miłosierdzia. Dzieci z naszej parafii zebrały do skarbonek, w ramach jałmużny wielkopostnej, 647 zł. Ofiary te decyzją Dyrektora Caritas przeznaczone są na dzieci potrzebujące z naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom. Za Papieżem Franciszkiem zachęcamy naszych wiernych, do tego aby podejmować dzieła i uczynki miłosierdzia w Roku Miłosierdzia. Jedną z form jest przeznaczenie jakiejś kwoty pieniężnej na dobry cel.
  7. Na cały Tydzień Dobrego Pasterza,  Naszym Parafianom i Miłym Gościom, życzymy aby umieli wsłuchiwać się w głos Najlepszego Pasterza Jezusa Chrystusa.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Zdzisława Osytek wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
(Czytany w sumie: 312 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie