Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017

15 lipca 2017
Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017
 1. Czas urlopów i wakacji dla jednych jest okazją do wypoczynku, dla innych jest okresem wytężonej pracy. Dzisiejsza przypowieść Chrystusa o Siewcy, ziarnie i glebie jest dobrą okazją aby docenić wysiłek rolników i podziękować im za ciężką i wytężoną pracę nad zdobywaniem chleba powszedniego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ciężko pracują gdy my mamy wakacje.
 2. Dzisiejsza niedziela to dzień Uroczystości Odpustowej w naszej parafii – Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta Suma Odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00 , której przewodniczył będzie Paweł Rytel – Andrianik – rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. Przed sumą na cmentarzu modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Ofiary zbierane na tacę na cmentarzu przeznaczone będą na prace gospodarcze na cmentarzu.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali groby swoich bliskich. Przez ostatnie dni widać było wzmożony ruch na cmentarzu. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasz apel z ubiegłego tygodnia. Przy tej okazji informujemy, że istnieje możliwość zlecenia Opiekunowi Cmentarza całorocznej opieki nad konkretnym grobem i terenem wokół niego. Wszystkie informacje dotyczące naszego cmentarza, łącznie z wirtualnym cmentarzem, dostępne są na parafialnej stronie internetowej w zakładce “CMENTARZ”.
 4. W najbliższy czwartek – Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii Świętego. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II na specjalnie przygotowanych kartkach.
 5. W tym tygodniu 21, 22 i 23 lipca Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zaprasza na Dni Łosic. Szczegółowy program na plakatach.
 6. Za tydzień w niedzielę odpust św. Jakuba w Przesmykach o godz. 12.00.
 7. Również za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 8. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę – 14 dni rekolekcji w drodze. Spotkanie organizacyjne grupy nr 13 z Dekanatu Łosickiego odbędzie się za tydzień w niedzielę i rozpocznie się Mszą św. wieczorową w naszym kościele. Zapraszamy stałych pątników oraz tych którzy odważą się wyruszyć po raz pierwszy. Zachęcamy również do Duchowej Pielgrzymki, która przeznaczona jest dla osób, które w sposób duchowy chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie. Karty duchowego uczestnictwa wyłożone są na ostatnich ławkach pod chórem. Intencje duchowego pielgrzyma można przynosić do zakrystii. Na szlaku pielgrzymki będziemy omadlać te intencje w modlitwie różańcowej i złożymy je przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na cele organizacyjne naszej grupy i całej pielgrzymki. Z serca dziękujemy.
 9. Sprawy gospodarcze.
  Trwają prace przy Kościółku św. Stanisława. Zamontowaliśmy już specjalne zadaszenie przed kościółkiem, którego będziemy używali w czasie odpustu. Obecnie ta konstrukcja z “Kwasówki” jest zdemontowana i złożona w kościółku.
  Dzięki współpracy z Urzędem Miasta udało się uporządkować skarpę przy cmentarzu od strony ulicy Bialskiej. Dziękujemy również za pomoc w uporządkowaniu dolnego parkingu.
  – Otrzymaliśmy pozwolenie od GDDKiA na utwardzenie wjazdów na górny parking cmentarza.
 10. Bóg zapłać za ofiarę na Misje św. – Koło Żywego Różańca Kobiet zel. Elżbieta Głuchowska – 130 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Iwaniuk, Edward Wawryniuk wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego świętowania odpustu.
(Czytany w sumie: 245 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie