Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

22 lipca 2017
Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017
  1. Trwa pełnia lata, czas wakacji i urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i zawsze w czasie ich pracy życzmy im Szczęść Boże. Powróćmy do tego pięknego zwyczaju życząc sobie w czasie pracy Szczęść Boże.
  2. Dzisiaj po południu Dni Łosic – ciąg dalszy. O godz. 14.30 wyruszy parada pojazdów zabytkowych i nietypowych. Od 15.00 blok artystyczny na Targowicy Miejskiej.
  3. We wtorek, 25 lipca w liturgii wspominamy św. Jakuba i św. Krzysztofa Patrona – Kierowców i Podróżujących. Po Mszy św. wieczorowej poświęcenie pojazdów: samochodów, motorów i rowerów itd. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy zakupili pojazdy w ubiegłym roku i poruszają się nie poświęconymi pojazdami. Pojazdy będziemy święcili przy ulicy Berka Joselewicza, a samochody będą jechały z parkingu i od ulicy Narutowicza w kierunku ul. Międzyrzeckiej. Na czas poświęcenia ulica Joselewicza będzie jednokierunkowa. Ksiądz będzie stał w jednym miejscu, przy tylnej bramie kościoła. Tego samego dnia wspominamy św. Jakuba Apostoła. Został powołany do grona Apostołów jako jeden z pierwszych i jako jeden z pierwszych oddał swoje życie za wiarę. Grób św. Jakuba obecnie jest w Santiago de Comopostela, gdzie w październiku pojedzie nasza parafialna pielgrzymka.
  4. Wszystkim, którzy chcą wyruszyć w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie 13, przekazujemy podstawowe informacje. Zapisy i zdanie bagaży: 31 lipca (poniedziałek) w godz. 16.00-18.00 w naszej kawiarence, wpisowe – 120 zł. Przy zapisach potrzebny jest numer PESEL; w przypadku osób niepełnoletnich – zgoda rodziców. Bagaż podstawowy nie powinien przekroczyć 15 kg. Wyjście Pielgrzymki: 01 sierpnia (wtorek) – po Mszy Świętej o godz. 7.00 w naszym kościele. Intencje duchowych pielgrzymów prosimy składać w zakrystii. Od soboty 29 lipca po Mszy Św. o godz. 18.00 w naszym kościele będą spotkania modlitewne w intencji pielgrzymów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych, a w sposób szczególny pątników i pielgrzymów duchowych.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zachęcamy do wsparcie tej katolickiej uczelni.
  6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii. Kończymy remont wikariatu. Trwają prace przy Kościółku św. Stanisława. Już niedługo rozpoczniemy modernizację ogrodzenia wszystkich budynków parafialnych przy ul. Narutowicza.
  7. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu, w okolicach kaplicy, ktoś samowolnie usypał ziemny grób w miejscu bardzo starego i zaniedbanego grobu, który nie ma dysponenta. Istniało podejrzenie, że ktoś w tym miejscu został nielegalnie pochowany. Zarząd Cmentarza zawiadomił Policję. Trwa dochodzenie. Osobę zainteresowaną prosimy o wyjaśnienie tej sprawy na policji. Przy tej okazji przypominamy, że zgodnie z regulaminem cmentarza, nikt nie ma prawa wykonywać żadnych prac bez wiedzy Zarządu Cmentarza lub Opiekuna Cmentarza. Wszystkie przypadki naruszenia tej zasady będą zgłaszane na Policję. Cmentarz jest naszym wspólnym dobrem za który odpowiada Zarząd Cmentarza.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na Misje św. – Koło Żywego Różańca Kobiet zel. Elżbieta Zabadała – 150 zł. Bezimienna ofiara z ul. Bialskiej 500 zł – na prace przy kościółku św. Stanisława. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Władysław Zieliński wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  10. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy wiele radości i uśmiechu w rozpoczynającym się tygodniu.
(Czytany w sumie: 238 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie