Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

29 lipca 2017
Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017
 1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak na płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca wspominamy sierpniowe wydarzenia na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy także „Cud nad Wisłą” z 1920 rok. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego czy znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Apel Biskupa Bronakowskiego o zachowanie abstynencji w sierpniu na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do przeczytania.
 2. We wtorek wyruszą na trasę Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę w grupie nr. 13 z Dekanatu Łosickiego, pod przewodnictwem ks. Tomasza Oponowicza. O godz. 7.00 sprawowana będzie, w naszym kościele, Msza św. i bezpośrednio po niej odprowadźmy pielgrzymów do rogatek miasta, do Mszanny czy nawet do Międzyrzeca. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich, którzy mogą przyjść. Będziemy prosili pielgrzymów aby modlili się w naszych intencjach, aby zanieśli je przed Tron Jasnogórskiej Pani. Odprowadzając pielgrzymów dajemy świadectwo naszej wiary, oni mają do przejścia ponad 400 kilometrów. Intencje, które chcemy przekazać pielgrzymom możemy składać w zakrystii.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać aptekom państwa Margraf i Stefaniuk oraz przychodni Eskulap za ofiarowanie na pielgrzymkę leków i środków opatrunkowych.
 4. Jutro w godzinach od 16 do 18 zapisy do naszej grupy i zdawanie bagaży w kawiarence parafialnej. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie przed pielgrzymką dzisiaj i jutro. Przypominamy niezdecydowanym, że można dołączyć do pielgrzymki w późniejszych dniach.
 5. Przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki zapraszamy Pielgrzymów Duchowych na Mszę św. wieczorową. Będziemy łączyli się w modlitwie z pielgrzymami, którzy wędrują oraz będziemy za nich się modlić, aby szczęśliwie doszli do celu pielgrzymki. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek byli na pielgrzymce i znają smak pielgrzymowania.
 6. PKS Łosice organizuje autokary na wyjazd do Częstochowy i do Leśnej Podlaskiej. Można również wykupić sam powrót. Szczegółowe informacje i zapisy w PKS-ie.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek, Msza św. wieczorowa w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu za nasze grzechy. W Pierwszą Sobotę, Sercu NMP. Każdy kto chce może dołączyć się do tych intencji.
 8. Za tydzień w niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli misjonarza z Boliwii Tomasza Grzyba, który w ubiegłym roku gościł u nas w czasie ŚDM. Wygłosi do nas Słowo Boże oraz zbierze ofiary do puszek.
 10. Sprawy gospodarcze
  – dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca.
  Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii. Zakończyliśmy remont wikariatu. Trwają prace przy Kościółku św. Stanisława. Jeżeli ktoś chciałby złożyć indywidualną ofiarę na prace gospodarcze przy kościele czy na cmentarzu – zapraszamy do zakrystii.
  – w ubiegłym tygodniu zagruntowaliśmy mocno wytartą podłogę w dużych ławkach w kościele specjalnym impregnatem. W tym tygodniu jeszcze raz pomalujemy podłogę, tak aby ławki dłużej nam służyły.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary – Koło Żywego Różańca Kobiet z Meszek zel. Anna Hryniewicz – 250 zł – na kostkę na cmentarzu.  Bezimienna ofiara z Łosic 100 zł. i z ul. Miodowej 200 zł.- na prace przy kościółku św. Stanisława.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Sylwester Wiewiórka wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 13. Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że połowa wakacji już za nami. Życzymy Bożego błogosławieństwa na drugą połowę.:-)
(Czytany w sumie: 271 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie