Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła – 6.08.2017 – Przemienienie Pańskie

5 sierpnia 2017
Ogłoszenia XVIII Niedziela Zwykła – 6.08.2017 – Przemienienie Pańskie

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Również każdemu z nas pokazuje ostateczny kierunek naszego życia. Dzisiaj odpust Przemienienia Pańskiego w Mordach i w Łuzkach.
 2. Ksiądz Tomasz Grzyb, który dokładnie rok temu był w naszej parafii z młodzieżą z Boliwii w ramach ŚDM, dzisiaj wygłosił do nas Słowo Boże a po Mszy św. zbierze dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby pracy misyjnej w Boliwii. Dziękujemy ks. Tomaszowi za jego pracę i posługę.
 3. Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasna Górę. Każdego dnia Katolickie Radio Podlasie podaje bieżące informacje, transmituje rozmowy i świadectwa z trasy pielgrzymki. Natomiast na naszym parafialnym profilu facebook-owym codziennie zamieszczamy zdjęcia z trasy naszej grupy – zapraszamy do polubienia naszego parafialnego profilu FB. Pielgrzymi z grupy trzynastej, przesyłają pozdrowienia i zapewnienie o pamięci modlitewnej. Każdego dnia łączymy się w modlitwie z pielgrzymami na Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy zwłaszcza pielgrzymów duchowych na Mszę św. wieczorową. W związku z tym, że ks. Tomasz i ks. Sebastian są na Pielgrzymce do 15.08 w naszej parafii pomaga ks. Kamil Mazurkiewicz, student KUL.
 4. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wypominkowe, a po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli.
 5. W piątek 11 sierpnia o godz. 12.30, na parkingu przy plebanii będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
 6. Za tydzień w niedzielę wypada 13-sty dzień miesiąca. Zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na Procesję Fatimską ulicami naszego miasta. Procesja rozpocznie się przy kościele i pójdzie ulicami: 11-go Listopada, Majora Zenona, Kościuszki i Rynek.
 7. W poniedziałek 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Sebastian Mućka. Ta jednodniowa pielgrzymka jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Przygotowaliśmy specjalne znaczki dla każdego pielgrzyma. Taki znaczek otrzyma każdy, kto się zapisze na tę pielgrzymkę w zakrystii. Listę z uczestnikami umieścimy w kronice parafialnej. Zapisywać się można przez cały tydzień aż do wyjścia pielgrzymki. Niech następne pokolenia wiedzą kto chodził na tę pielgrzymkę.
 8. PKS Łosice organizuje autokary na wyjazd do Częstochowy i do Leśnej Podlaskiej. Można również wykupić sam powrót. Szczegółowe informacje i zapisy w PKS-ie.
 9. Sprawy gospodarcze
  – Bóg zapłać właścicielom hurtowni budowlanej za ofiarowanie impregnatu, farby i materiałów malarskich na pomalowanie ławek i schodów na chór. Przy okazji odświeżymy, nieco zniszczone, nastawy na ołtarzach głównym i bocznych.
  – Rozpoczęła się już budowa nowego ogrodzenia wokół kościółka św. Stanisława.
 10. Bóg zapłać za indywidualne i zbiorowe ofiary – Koło Żywego Różańca Kobiet zel. Wawryniuk Teresa- 160 zł – na misje.  Bezimienna ofiara z Mielna 100 zł – na prace gospodarcze przy parafii oraz bezimienna z ul. 1000-lecia 50 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Panasiuk, Halina Zielińska, Jadwiga Sajnawieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli a za tydzień całymi rodzinami na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej.

 

(Czytany w sumie: 286 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie