Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017

12 sierpnia 2017
Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017
  1. Dzisiaj wypada 13-sty dzień miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na Procesję Fatimską ulicami naszego miasta. W tym roku mija 100-lecie Objawień Fatimskich trójce dzieci Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Matka Boża w objawieniach zachęca do modlitwy i pokuty oraz do publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta. Dzisiaj jest niedziela, nie każdy z nas może wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy czy do Leśnej, ale w Procesji Fatimskiej chyba każdy. Pójdziemy ulicami: 11-go Listopada, Majora Zenona, Kościuszki i Rynek. Zapraszamy przed godz. 19.00.
  2. Jutro o godz. 6.00 rano Piesza Pielgrzymka Podlaska dotrze na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi przed cudownym obrazem Królowej Polski złożą swoje i nasze intencje. W naszej grupie ostatecznie pielgrzymowało ponad sto osób, to sporo więcej niż w ubiegłym roku. Na naszym parafialnym profilu Facebook-owym jest bogata foto relacja z każdego dnia pielgrzymki. Już dzisiaj dziękujemy ks. Tomaszowi i wszystkim pielgrzymom za 400 kilometrów pielgrzymowania, także w naszych intencjach.
  3. Również jutro 14 sierpnia, godzinę później, po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. To pewnego rodzaju sztafeta pielgrzymkowa. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Sebastian. Ta jednodniowa, historyczna pielgrzymka jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Bardzo prosimy aby Ci, który się wybierają, zapisali się po Mszy św. w zakrystii. Bedzie również można dopisać się na trasie. Otrzymamy pamiątkowy znaczek, który trzeba zabrać ze sobą. Bagaże pielgrzymi mogą zdać na samochód przed Mszą św. o godz. 7.00, w poniedziałek z tyłu kościoła, na parkingu. Dziękujemy aptece Państwa Margraf za leki na pielgrzymkę i Panu Rumikowi za samochód bagażowy.
  4. We wtorek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem wieczorowej Mszy św., która będzie sprawowana po powrocie Pielgrzymki z Leśnej Podl. ok. godz. 20.00, ale o tym zawiadomią nas długo bijące dzwony. Zapraszamy do powitania pielgrzymów.
  5. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas każdej Mszy Św. Bukiety i wianki ziół, kwiatów i warzyw, przynosi, każdy kto ma choćby przydomowy ogródek, a nie tylko rolnicy – to nie są dożynki. W ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów w święto Matki Bożej, która jest najdoskonalszym owocem odkupionej ludzkości. 15 sierpnia do kościoła, każdy przychodzi z bukietem. Podtrzymajmy tę piękną tradycję. Szerzej wyjaśniamy te tradycje na parafialnej stronie internetowej.
  6. Również 15 sierpnia w naszej parafii Słowo Boże wygłosi ojciec Andrzej Kobyliński, nasz ziomek, misjonarz który już wkrótce wróci do pracy w Burkinafaso. Zbierze również ofiary do puszek na potrzeby misji.
  7. W najbliższy czwartek, Trzeci Czwartek Miesiąca – zapraszamy na Nowennę za przyczyną Świętego Jana Pawła II o godz. 17.45, a po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania swoich osobistych intencji, za przyczyną świętego, na specjalnie przygotowanych kartkach z wizerunkiem Jana Pawła, który można oderwać na pamiątkę. Kartki wyłożone są przy ołtarzu Matki Bożej lub w przedsionku kościoła.
  8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii – bezimienna z ul. Błonie 500 zł, bezimienna z ul. Białostockiej – 500 zł, bezimienna z ul. Siedleckiej 200 zł, bezimienna z ul. Narutowicza – 40 zł. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Regina Zieniewicz i Jolanta Szałuchawieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Bożej w życiowej pielgrzymce… .
(Czytany w sumie: 335 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie