Ogłoszenia – XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017

19 sierpnia 2017
Ogłoszenia – XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017
 1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Maryi swoje losy. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za Królową Polski. W sobotę 26 sierpnia będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Królowej Polski. W tym roku przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiali Akt Zawierzenia Parafii Królowej Polski.
 2. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę już za nami. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową gdzie jest galeria zdjęć z pielgrzymki. Ksiądz Tomasz zaprasza pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki na spotkanie podsumowujące tegoroczną pielgrzymkę, wymianę wspomnień i zdjęć oraz zaprasza do rozpoczęcia przygotowań do kolejnej pielgrzymki za rok. Spotkanie rozpocznie się w piątek 25.08 Mszą św. o godz. 18.00.
 3. Również w sobotę w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii do Leśnej Podlaskiej, w sobotę o godz. 9.00, pojedzie autokar na tę pielgrzymkę. Zachęcamy zelatorów i członków Kółek Różańcowych do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Bliższe informacje i zapisy u Pana Kazimierza Jakimiuka.
 4. W niedzielę za tydzień odpust w Mszannie.
 5. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zaprasza Mieszkańców Miasta na “Pożegnanie wakacji” w najbliższy piątek na Targowicy Miejskiej od. godz. 19.00 oraz w najbliższą niedzielę przy Centrum Dialogu od godz. 17.00. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Szczegóły na plakatach.
 6. Za tydzień w niedzielę Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w parafii, przy kościółku i na cmentarzu.
 7. Sprawy gospodarcze
  Naczynia liturgiczne w naszej parafii, zwłaszcza kielichy, pozostawiają wiele do życzenia. Są po prostu zużyte i wytarte. W kielichach sprawowana jest Najświętsza Ofiara Mszy św., dlatego powinny one być zadbane. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do renowacji, czyli pozłocenia, trzy takie kielichy. Renowację dwóch kielichów ufundowali pielgrzymi do Leśnej Podlaskiej a trzeciego Ksiądz Proboszcz. Pozostałe kielichy czekają na ofiarodawców.
  – W ubiegłym tygodniu wymieniliśmy drzwi na chór – na dole i na górze. To ostatnie drzwi w naszym kościele, które wymagały wymiany. Poza efektem estetycznym i praktycznym, przez te drzwi już nie będzie uciekało w zimie ciepło z kościoła.
  – w tym tygodniu rozpoczniemy kopanie i murowanie pieczar w nowej części cmentarza. Zmusza nas do tego konieczność bo nie ma już wolnych kwater na nowej części cmentarza.
 8. Bóg zapłać za indywidualne i zbiorowe ofiary – Koło Żywego Różańca Kobiet ze Świniarowa – 200 zł – na prace gospodarcze.  Bezimienna – 200 zł oraz bezimienna z ul. Siedleckiej 200 zł – również na prace gospodarcze przy parafii. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Edward Kobylińskiwieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 10. Choć większość wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają jeszcze z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
(Czytany w sumie: 274 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie