Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017 r.

26 sierpnia 2017
Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017 r.
 1. Wakacje, urlopy, wyjazdy dobiegają końca. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dziękujemy Panu Bogu za dar bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku i prosimy o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok pracy.
 2. W piątek 1 września, rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o poległych
  w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych w więzieniach komunistycznych po skończonej wojnie. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w szczególny sposób pamiętali o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. W Pierwszy Piątek zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy po Mszy św. porannej i przed Mszą św. wieczorową oraz na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W Pierwszą Sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Sercu NMP rano i wieczorem. W Pierwszą Niedzielę przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w połowie sierpnia. Akcję pomocy koordynuje nasza Diecezjalna Caritas. Ksiądz Biskup prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych oraz o zrozumienie ich sytuacji oraz o pomoc materialną.
 5. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w parafii, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb prac gospodarczych w naszej parafii. W ostatnim czasie udało nam się wykonać następujące prace gospodarcze:
  wstawić nowe, dębowe, ozdobne drzwi na chór na dole i na górze. Odnowiliśmy schody na chór oraz planujemy odnowić podłogę na chórze.
  Ogrodzenie wokół kościółka św. Stanisława zaczyna nabierać ostatecznego kształtu. Jest robione bardzo solidnie, tak aby posłużyło przez następne sto lat.
  – Zaczęliśmy odnawiać naczynia liturgiczne, dwa kielichy, stojące na ołtarzu, są już odnowione, trzeci zabytkowy, będzie w tym tygodniu. Planujemy oddać kolejne trzy kielichy do renowacji.
  – Są już kolejne pieczary w nowej części cmentarza.
  – Mieszkańcy ul. Narutowicza chcą ofiarować odnowienie otoczenia Obrazu w Głównym Ołtarzu oraz oczyszczenie srebrnej sukienki Matki Bożej Szkaplerznej. Tło obrazu jest drewniane i jak widać popękało,
  a sukienka Matki Bożej wymaga oczyszczenia.
 6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary – na renowację kielichów – bezimienna z ul. Bialskiej – 1500 zł, bezimienna z ul. Narutowicza – 100 zł, bezimienna z ul. Majora Zenona – 100, bezimienna z Poznania – 100 zł. Bóg zapłać.
 7. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach – wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 8. W tym roku wyjątkowo pierwszego września nie ma rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, dlatego tym bardziej pamiętajmy o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i módlmy się gorliwie, aby nigdy nie dotknęła nas pożoga wojenna.
(Czytany w sumie: 223 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie