Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017

2 września 2017
Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017
 1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom, tak jak św. Piotrowi − wysokie wymagania w dzisiejszej Ewangelii. “Kto chce iść za mną niech się zaprze samego siebie…”. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Panu Bogu za dar wakacyjnego odpoczynku i prosimy o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok pracy szkolnej i katechetycznej. Chcemy rozpocząć Nowy Rok Szkolny z Bogiem i z Bożym Błogosławieństwem. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty na uroczystą Mszę św. w poniedziałek o godz. 8.00. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wspominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek, Pierwszy Wtorek Miesiąca, przed wieczorową Mszą św. Nabożeństwo Wypominkowe oraz Msza św. w intencji polecanych w ubiegłorocznych wypominkach.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na nabożeństwo w czasie którego będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 5. W piątek, 8 września, Święto Narodzenia NMP, tradycyjne nazwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. tego dnia o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszach św. będziemy święcili ziarno siewne i nasiona do przyszłych zasiewów. Zachęcamy do przyniesienia w piątek ziarna i nasion do kościoła.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy tornistryuczniom klas pierwszych. Na tę Mszę św. dzieci zabierają ze sobą tornistry razem z wyposażeniem.
 7. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Radzie Miasta i Gminy Łosice za życzliwe podjęcie decyzji o możliwości oświetlenia otoczenia kościółka św. Stanisława. Na przestrzeni kilku tygodni pojawią się w otoczeniu kościółka lampy parkowe, które na jesienne i zimowe wieczory oświetlą otoczenie kościółka, pozwoli to na wieczorne spacery. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Radzie Miasta.
 8. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w tegorocznych kataklizmach na północy Polski. Akcję koordynuje Caritas naszej diecezji. Obyśmy nigdy nie znaleźli się w sytuacji potrzebujących takiej pomocy.
 9. Również Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zwraca się z prośbą o pomoc mieszkańcom Gminy Dziemiany. Prośba dotyczy przekazania zboża siewnego i paszowego. Zbiórka zboża będzie w środę w Niemojkach i Biernatach i w czwartek w Łosicach, Meszkach i Łuzkach.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary – na renowację kielichów – bezimienna z ul. Bialskiej – 200 zł, bezimienna z ul.1-go Maja – 100 zł, bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł, oraz bezimienna z ul. Spokojnej na prace przy kościółku św. Stanisława – 1000 zł.Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniuz naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Kamiński, śp. Genowefa Filipiak oraz śp. Janina WalczukWieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 12. Dzielcom i młodzieży z naszej parafii życzymy dobrego rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego oraz Bożego Błogosławieństwa w całym nowym roku. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 258 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie