Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

9 września 2017
Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

 

 1. Chrystus w dzisiejszej Liturgii Słowa zachęca nas do modlitwy wspólnotowej: “… gdzie dwaj albo trzej zgodnie o coś prosić będą…”. Ogromne znaczenie w życiu każdej Wspólnoty Parafialnej ma modlitwa w tych samych intencjach. To właśnie dlatego, między innymi, gromadzimy się na niedzielnej Mszy św. jako wspólnota i razem zanosimy błagania przed Boży Tron. Nigdy nie wolno lekceważyć tej formy modlitwy. Mamy również świadomość, że jako wspólnota włączamy się w modlitwę całego Kościoła Powszechnego.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej.
 3. Jutro 11 września mija 16 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz pomódlmy się w intencji pokoju, wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie i w naszej Ojczyźnie.
 4. W środę 13-sty dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej tradycyjnie wyruszy Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy ulicami: Rynek, 1-go Maja, Błonie, Tysiąclecia, Narutowicza. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej procesji z figurą Matki Bożej. Jest to już przedostatnia procesja w tym roku. Na procesję prosimy zabrać lampiony, znicze lub świece.
 5. W czwartek 14-go września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża przez św. Helenę, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku gdy przechodzimy obok kościoła, czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Z racji tego święta warto uporządkować na jesień otoczenie przydrożnych krzyży. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00.
 6. Za tydzień odpust Matki Bożej Bolesnej w Próchenkach.
 7. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w październiku tego roku, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii po odbiór dokumentów związanych z wyjazdem. Miło nam również poinformować, że w styczniu przyszłego roku planujemy Parafialną Pielgrzymkę do Meksyku w Ameryce Północnej. Celem pielgrzymki będzie Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 8. Po przerwie wakacyjnej swoją pracę rozpoczyna nasz parafialny chór oraz scholka dziecięca. Ksiądz Tomasz razem z Panem Organistą zapraszają na próbę chóru w czwartek o godz. 19.00 w salce katechetycznej oraz scholi w piątek po Mszy wieczorowej również w salce katechetycznej . Zapraszamy na te próby nowe osoby i dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana w scholi i chórze.
 9. Ksiądz Sebastian zaprasza w sobotę o godz. 9.00 na spotkanie ministrantów do kawiarenki parafialnej. Tego dnia będzie możliwość zapisania nowych kandydatów do służenia. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służenia przy ołtarzu.
 10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach przypomina, że jeszcze tylko do 12 września można składać wnioski o pomoc na wyrównanie ceny sprzedaży trzody chlewnej z terenów objętych ASF.
 11. Sprawy gospodarcze:
  – W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do pozłocenia kolejne trzy kielichy i jedno naczynie liturgiczne. Do renowacji pozostało jeszcze kilka naczyń liturgicznych, które służą do udzielania komunii św.
  – Mamy już kompletną dokumentację i wszystkie pozwolenia na przebudowę i utwardzenie wjazdów na cmentarz od strony DK nr 19. Mamy nadzieję, że uda się wykonać tą pracę do Uroczystości Wszystkich Świętych.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary – na renowację kielichów – bezimienna z ul. Nowej – 500 zł, bezimienna z Chotycz – 500 zł oraz bezimienna z ul. Majora Zenona – 200 zł na prace przy Kościółku św. Stanisława. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Eugenia WareckaWieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 14. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia i korzystania z ostatnich ciepłych dni tego lata. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 239 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie