Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

16 września 2017
Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017
 1. W Ewangelii Chrystus przypomniał nam, że Bóg jest Miłosiernym Ojcem, który daruje nam wiele naszych przewinień. To jednak, zobowiązuje nas do czynnego miłosierdzia wobec naszych braci i sióstr. ” Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy…” – warto te słowa, dzisiaj, wziąć sobie głęboko do serca.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach. Przy tej okazji zachęcamy do korzystania z naszych diecezjalnych mediów: Katolickiego Radia Podlasie, Portalu podlasie24.pl oraz Echa Katolickiego.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez cały tydzień na wieczorowych Mszach św., przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. W szczególny sposób zapraszamy jutro młodzież, która w tym roku będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Po wspólnej adoracji kandydaci będą mieli pierwsze spotkanie organizacyjne.
 4. Również jutro w Sielcach odbędzie się XXVI Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, pod hasłem: ” Jak skutecznie przeciwdziałać przemocy”. Szczegóły na naszym profilu FB.
 5. W środę na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do I Komunii Świętej. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne, a po nim będzie możliwość zapisania dzieci.
 6. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II i możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji do nowenny. Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji uczestników nowenny oraz w intencjach zapisanych na kartkach.
 7. W piątek na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się w intencji naszego Tomasza Oponowicza z racji Jego Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza pielgrzymów i grupy parafialne.
 8. W sobotę zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki na kolejne spotkanie pielgrzymkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 9. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze przy parafii, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu.
 10. Miło nam poinformować, że przy naszej parafii powstaje Parafialna Grupa Teatralna. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się w prace tej grupy. Bliższych informacji udziela ks. Sebastian.
 11. W naszej parafii istnieje jeden z najstarszych Kręgów Domowego Kościoła w diecezji. Chcemy założyć kolejne Kręgi Domowego Kościoła, ale i odbudować Ruch Oazowy w naszej parafii. Do tej pory zgłosiło się 6 chętnych małżeństw, zapraszamy kolejne małżeństwa. Zapraszamy również dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej, które chcą formować się w Ruchu o zgłaszanie się do ks. Sebastiana.
 12. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 tworzy grupę Zuchów i Harcerzy, za których będzie odpowiadała p. Joanna Nowaczek – Jakimiuk i ks. Sebastian. Zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci.
 13. Sprawy gospodarcze:
  – Zamówiliśmy dwie lampy o dużej mocy do oświetlenia otoczenia kaplicy na cmentarzu, tak aby oświetlały teren cmentarza zwłaszcza na początku listopada. Na cmentarzu od strony ulicy wystarczą lampy uliczne ale przy kaplicy jest ciemno.
  – Zakończyliśmy również odnowienie klatki schodowej na chór i samego chóru. Dziękujemy chórzystkom za posprzątanie i odkurzenie chóru.
 14. Bóg zapłać za indywidualne ofiary – na kostkę na cmentarzu – bezimienna z ul. Konopnickiej – 1000 zł, bezimienna z ul. Kościuszki – 40 zł. Bezimienna z ul. Bialskiej – 100 zł. Bóg zapłać.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Danuta Piotrowska – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 16. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 261 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie