Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017

23 września 2017
Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017

 

 1. Dziwna jest Boża ekonomia zbawienia. “Ci ostatni pracowali tylko jedną godzinę, a zrównałeś ich z nami” – usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Warto dzisiaj zapamiętać, że Bóg ma swoją miarę i swoją ekonomię, która nie jest według naszych miar. Bóg widzi to co jest w sercu każdego z nas i za to nam wypłaci “denara”.
 2. We wtorek pierwsze spotkanie formacyjne kręgu biblijnego w kawiarence po Mszy Św. wieczorowej.
 3. W czwartek o godz. 15.00 nasza parafia razem z parafią Trójcy św. włączy się w akcję “Koronka na ulicach i skrzyżowaniach świata”. Zapraszamy na Rondo Siedleckie przed godz. 15.00. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zachęcając wszystkich przechodniów i kierowców do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że Pan Bóg powierzył Aniołom misję opieki nad ludźmi, a Archaniołom misję bycia Bożymi posłańcami. Dodatkowo Św. Michał Archanioł jest obrońcą w walce ze złem, a modlitwa za Jego wstawiennictwem pełni rolę egzorcyzmu, który każdy może odmawiać nad sobą lub innymi. Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy.
 5. W piątek o godz. 18.45 odbędzie się pierwsze spotkanie par, które chcą należeć do Domowego Kościoła przy wspólnocie Ruchu Światło-Życie. Będzie to spotkanie z parą rejonową i zawiązanie kręgu.
 6. Również w piątek o godz. 17.00 w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury odbędzie się wykład Phlipa Erla Steelea, autora książki “Nawrócenie i chrzest Mieszka I” Na ten wykład zaprasza Burmistrz Miasta I Gminy Łosice.
 7. W sobotę 30 września o godz. 18.00 rozpocznie się Pierwszy Łosicki Wieczór Chwały. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Chrystusa, do otrzymania indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wieczór Chwały poprowadzi ks. Kamil Frączek. Takie wieczory będą się odbywały w naszej parafii cyklicznie. Zapraszamy zwłaszcza osoby utrudzone i obciążone życiem codziennym. Natomiast po Wieczorze odbędzie się w kawiarence pierwsze spotkanie osób, które chcą należeć do Teatru Parafialnego.
 8. Za tydzień wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca października. Przed sumą nabożeństwo wypominkowe, po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie Ksiądz Tomasz zaprasza zelatorów i członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii na specjalne dla nich spotkanie.
 9. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 pobłogosławimy różańce dla dzieci, które przygotowują się w tym roku do I Komunii Świętej. Rozdamy je po Mszy Świętej. Prosimy, aby wszystkie dzieci przybyły wraz z rodzicami.
 10. W niedzielę 1 października w miejscowości Kiełbaski, przy pomniku, o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. dla upamiętnienia poległych żołnierzy, którzy wsławili się akcją “Mitropa”.
 11. Również w niedzielę za tydzień będzie miała miejsce Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca aby była to pielgrzymka pokoleniowa, niech wybiorą się na nią dziadkowie, ojcowie i synowie. Program pielgrzymki rozpoczyna sie o godz. 10.00, a o godz. 13.00 Uroczysta Msza św.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą, zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, na naszą Diecezjalną Caritas.
 13. Tomasz Kostecki, który pomaga nam w każdą niedzielę, przyjmuje intencje Mszy świętych, w tym również gregorianki, które odprawi w Siedlcach. W tych intencjach będziemy modlili się w naszym kościele, będzie to również podane w wykazie intencji. Prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Tomaszem.
 14. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu. Na ołtarzu stoją kolejne cztery naczynia liturgiczne już po renowacji. Na kaplicy na cmentarzu są już zamontowane lampy zewnętrzne. Jeżeli pogoda pozwoli w tym miesiącu wymienimy szyby w oknach na wieży zachodniej kościoła, szyby te mają ponad 100 lat, są kruche i jest wiele ubytków. Wstawimy nowe, grubsze szyby przy okazji odnowimy metalowe ramy.
 15. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł. z ul. Tysiąclecia – 300 zł, z ul. Majora Zenoma – 500 zł, z ul. Bialskiej – 400 zł. Bezimienna z Łosic na kościółek św. Stanisława – 500 zł. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 100 zł. Bóg zapłać.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zygmunt Borkowski – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 17. Studentom z naszej parafii przypominamy, że wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.  Nowy Rok Akademicki już za pasem. A dla nas wszystkich prosimy o Boże Błogosławieństwo.
(Czytany w sumie: 398 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie