Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017 rok

30 września 2017
Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017 rok

 

 1. Dzisiaj w Pierwszą Niedzielę Października w kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy odmawianie różańca. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna
  o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Październikowym o godz. 16.30, a w niedziele o 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Odmawiając jedną części różańca, czyli pięć tajemnic, w sposób ciągły, możemy uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że
  w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe z czytaniem kartek wypominkowych. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańca oraz spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Zaplanujemy wyjazd na “Różaniec do Granic”. Jeszcze dzisiaj godz. 17.30 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Diecezjalną Caritas. Nasza Caritas prowadzi w diecezji 2 Centra Integracji Społecznej, 4 Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego, 5 Warsztatów Terapii Zajęciowej, 9 Centrów Pomocy Interdyscyplinarnej (w tym w naszej parafii w budynku przy ul. Narutowicza 2B). To tylko niektóre dzieła Caritasu. Więcej o tym na stronach Caritas Diecezji Siedleckiej.
 4. Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy – Czcigodni Księża Proboszczowie, Drodzy Diecezjanie! Od kilku dni napływają do nas informacje o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi w Meksyku, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. Odpowiadając na ten apel, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, w niedzielę 1 października br. będziemy przeżywali Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – pod hasłem „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Proszę w tym dniu o modlitwę na wszystkich Mszach świętych i nabożeństwie różańcowym w intencji poszkodowanych w tym kataklizmie. W celu okazania naszej solidarności i miłości chrześcijańskiej zwracam się także do Czcigodnych Księży Proboszczów o przeprowadzenie tego dnia zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię.
 5. Od jutra Msze św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 17.00. Tym samym kancelaria księży będzie czynna od 15.30 do 16.30, a Pana Organisty od 16.00 do nabożeństwa. Niedzielne Msze św. wieczorowe nie zostają zmienione, czyli będą o godz. 18.00. Pół godziny przed wieczorową Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe.
 6. We wtorek różaniec odmówimy w intencji polecanych w wypominkach. W tej intencji będzie również odprawiona wieczorowa Msza św.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W piątek chcemy wynagrodzić zniewagi, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez nasze grzechy. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego.
 8. W sobotę, 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia nam to, po raz kolejny, wielką moc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji “Różaniec do Granic”.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Jacka Guza, Kustosza Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ks. Kustosz wygłosi do nas Słowo Boże oraz zachęci do zakupienia cegiełek na Dom Pielgrzyma w Pratulinie.
 10. Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Bardzo gorącą prośbę kierujemy zwłaszcza do osób, które mają zarezerwowane miejsca na cmentarzu, w których nikt nie jest jeszcze pochowany. Prosimy o uporządkowanie tych kwater. Jest ich dość dużo. W większości są one zaniedbane i po prostu szpecą nasz cmentarz. Na ołtarzach bocznych i na ostatnich ławkach wyłożone są już specjalne kartki wypominkowe z porządkiem nabożeństw 1 i 2 listopada na naszym cmentarzu. Porządek nabożeństw odcinamy i zostawiamy sobie, a wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii lub wrzucić na tacę. W intencji zmarłych polecanych w tych wypominkach będziemy modlić się przez cały następny rok. Pokażmy dzieciom jak wypełniać kartki wypominkowe, tak aby kiedyś i one zamówiły roczną modlitwę w naszej intencji.
 11. W zakrystii możemy zakupić Kalendarze Rolnika na Nowy Rok w cenie 25 złotych, a także kalendarze
  z wieńcami dożynkowymi oraz ze św. Janem Pawłem II w cenie 5 zł. Serdecznie zachęcamy.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z ul Leśnej – 100 zł; KŻRK zel. Anny Soczewki – 200 zł; KŻRK zel. Anny Soczewki – 120 zł na misje. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Zdun. We wtorek będzie pogrzeb śp. Jana Chwedoruka. Msza Św. pogrzebowa o godz. 12.00.– Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 14. Naszym Parafianom życzymy dobrej, udanej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień i zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
(Czytany w sumie: 388 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie