Diecezja Siedlecka – rekordzista w “Różańcu do granic”

30 września 2017
Diecezja Siedlecka – rekordzista w “Różańcu do granic”

Najbardziej omodloną różańcem do Granic okazała się diecezja siedlecka, gdzie padły ogólnopolskie rekordy frekwencji: najliczniejsza ponad dziesięciotysięczna rzesza modlących się na różańcu zebrała się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej jedności w Kodniu nad Bugiem oraz ponad 7 tys. w Pratulinie miejscu uświęconym krwią Unitów – Męczenników Podlaskich, gdzie razem z wiernymi modlił się biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Łącznie w tylko w oficjalnych 6 kościołach stacyjnych w Pratulinie, Terespolu, Kostomłotach, Kodniu, Sławatyczach, Włodawie i Woli Uhruskiej modliło się ponad 30 tys. trudno zliczyć modlących się w tym samym czasie w parafiach.  W Kostomłotach, jedynej na świeci parafii obrządku bizantyjsko- słowiańskiego odmawiano różaniec także  w języku starocerkiewnosłowiańskim a także po ukraińsku, ponieważ  modlitwie wzięła udział grupa katolików z obszarów objętych działaniami na Ukrainie. Pielgrzymi chwalą gościnność podlaska. Większość miejsc stacyjnych zadbała nie tylko o ducha ale także  o ciało przygotowując posiłki i słodkości. (tekst za: diecezja.siedlce.pl)

W Kostomłotach modliła się grupa z naszej parafii wraz z księdzem Tomaszem Oponowiczem. 

Również dzisiaj naszą parafię odwiedzili parafianie z Dziekanowa, którzy byli w Serpelicach na różańcu do granic, traktując nasz kościół jako miejsce pielgrzymkowe. Modlili się przed obrazem Matki Bożej Przeczystej.

W diecezji kościołami stacyjnymi były:

Pratulin – Sanktuarium bł. Wincentego 12 Towarzyszy

Animator: ks. Jacek Guz

Terespol – parafia Trójcy Świętej

Animator: ks. Zbigniew Rozmysł

Kodeń – Sanktuarium MB Kodeńskiej

Animator: o. Damian Dybała OMI

Włodawa – parafia św. Ludwika

Animator: o. Dariusz Cichor OSPPE

Kostomłoty – parafia obrządku bizantyjsko-słowiańskiego

Animator: ks. Zbigniew Nikoniuk

Wola Uhruska – parafia Ducha Świętego

Animator: ks. Józef Kuzawiński

Strefy do modlitwy dla pielgrzymów, to

Rokitno, Cieleśnica, Janów Podlaski, Krzyczew, Neple, Dobratycze, Jabłeczna, Sławatycze, Hanna, Dołhobrody, Różanka, Orchówek, Sobibór, Uhrusk, Kosyń.

Sektory specjalne to:

  1. Rzeka Bug, możliwość kajakowa (młodzież, KSM, FSE ,,Zawisza”)
  2. Grupa motocyklistów z duszpasterzem ks. Zbigniewem Komoszką
  3. Gwiaździsta Procesja Różańcowa ,,Z Maryją dla Polski” liderzy Odnowy w Duchu Świętym w miejscowościach, gdzie istnieje wspólnota.

Transmisje TV i Radiowe z kościołów stacyjnych oraz punktów modlitwy.

(Czytany w sumie: 990 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie