Ogłoszenia parafialne – XXVII niedziela zwykła – 08.10.2017

7 października 2017
Ogłoszenia parafialne – XXVII niedziela zwykła – 08.10.2017
 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła i całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec w naszej wspólnocie parafialnej, a także w zaciszu domowego Kościoła. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17.30, a w tygodniu o 16.30. Cieszy nas bardzo fakt, że na to nabożeństwo przychodzi bardzo dużo dzieci – dziękujemy ich Dziękujemy również za bardzo liczny udział we wczorajszej modlitwie różańcowej na granicach Polski.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Jacka Guza – Kustosza Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże oraz za przybliżenie roli sanktuarium w naszej diecezji. Po Mszy św. możemy nabyć cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie lub złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszek przy każdych drzwiach.
 3. W najbliższy piątek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z racji 100-lecia objawień to ostatnie nabożeństwo będzie miało bardzo uroczysty charakter. Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska uda sie na cmentarz ulicami: Rynek, 1-go Maja, Moniuszki i Bialską. Z cmentarza wrócimy ulicami Bialską i Rynek. Bardzo prosimy aby zabrać ze sobą lampiony lub znicze. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego przed Mszą św. – różaniec odmówimy w czasie procesji. W czasie procesji dzieci otrzymają specjalne zadanie, ale o tym poinformują ich katecheci.
 4. W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji NarodowejDzień Nauczyciela. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nabożeństwa Różańcowego i na wieczorowej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i katechetów na różaniec i Mszę św. Nie zapomnijmy, tego dnia, złożyć życzeń naszym nauczycielom.
 5. W przyszłą niedzielę po raz 17. będziemy obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Tego dnia chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek – Dzieła Nowego Tysiąclecia na wsparcie ubogich dzieci.
 6. W najbliższą niedzielę po Mszy wieczorowej spotkanie z rodzicami i kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolnika w wersji książkowej. Jest to ciekawa propozycja porad na cały rok kalendarzowy. Jest również wersja porad dla osób mieszkających w mieście.
 8. Zachęcamy do wypełniania i składania kartek wypominkowych, w których polecamy modlitwie całego Kościoła naszych bliskich wiernych zmarłych. Modlitwę w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy w ostatnie dni października na cmentarzu. Specjalne kartki wypominkowe wyłożone są na ostatnich ławkach i na bocznych ołtarzach.
 9. Sprawy gospodarcze:
  – zakończyliśmy wymianę szyb w oknach wieży zachodniej naszego kościoła. Odnowione ramy i nowe, uszczelnione szyby robią wrażenie. Wychodząc z kościoła porównajmy okna w jednej i drugiej wieży. Bardzo dziękujemy firmie MTZ Lift za bezpłatne udostępnienie podnośnika, a firmie Rolnaft za ofiarowanie potrzebnych komponentów do oszklenia.
  – zakończyliśmy murowanie 30 pieczar na nowej części cmentarza.
  – zła pogoda niestety uniemożliwia nam kontynuację prac przy kościółku św. Stanisława. Choć mamy nadzieję, że prace te będą dokończone jeszcze w tym roku.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Chwedoruk – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 12. Naszym Parafianom życzymy dobrej, udanej niedzieli. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.
(Czytany w sumie: 320 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie