Ogłoszenia parafialne – 28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

15 października 2017
Ogłoszenia parafialne – 28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus przypomina nam przypowieść o zaproszonych na ucztę. Każdy z nas otrzymał takie zaproszenie w sakramencie chrztu świętego, które ponawiane jest w każdą niedzielę. Obyśmy tylko chcieli i byli godni skorzystać z tego daru, jakim jest Uczta Eucharystyczna. Jesteśmy również zaproszeni do codziennej modlitwy różańcowej, zwłaszcza w miesiącu październiku.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Procesji Fatimskich w tym roku. W ubiegły piątek zgromadziło nas sie bardzo dużo. Dziękujemy za wspólne uczczenie 100-lecia objawień w Fatimie.
 3. Jutro, 16 października, przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości …”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 4. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Została ona powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian. Przed kościołem młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek.
 5. W środę, 18 października, wypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na różaniec i wieczorową Mszę św. mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
 6. W środę18 października br. o 12.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się kolejny już pogrzeb dzieci utraconych. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Piotr Sawczuk. W imieniu organizatorów, zapraszamy Księży do koncelebry, aby nadać odpowiednią rangę temu wydarzeniu, które szczególnie podkreśla świętość życia.
 7. W środę po Mszy Św. wieczorowej pierwsza katecheza dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. Spotkanie jest obowiązkowe.
 8. Również w środę o godz. 5.15 rano będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Parafialnej Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.
 9. W czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za Przyczyną Św. Jana Pawła II, którą odmówimy w czasie różańca. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania swoich intencji do tej nowenny.
 10. W piątek po Mszy Św. wieczorowej w kawiarence odbędzie się kolejne spotkanie rodzin, które zapisały się do Domowego Kościoła. To spotkanie rozpocznie już czas formacji w Ruchu Światło-Życie.
 11. W sobotę na godz. 8.00 Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej zaprasza na specjalną Mszę św., w czasie której zostanie poświęcony nowy sztandar Towarzystwa.
 12. W sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00 w kawiarence odbędzie się pierwsze spotkanie Teatru Parafialnego, który rozpocznie pracę nad Jasełkami. Zapraszamy wszystkich, którzy się zadeklarowali oraz osoby chętne.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą składaną na tacę, będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
 14. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Za tydzień podamy dokładny porządek modlitw na cmentarzu. Zachęcamy do systematycznego porządkowania grobów oraz do składania kartek wypominkowych, modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach w tym roku rozpoczniemy wcześniej.
 15. Zarząd Osiedla Bialska i Sienkiewicza zwraca się z prośbą o pomoc w pozyskaniu ziemi. Każdą ilość ziemi prosimy kierować na działkę, której właścicielem jest Gmina, usytuowaną przy ul. Majora Zenona – za garażami. Bliższych informacji udziela Pan Marek Kalicki (tel. 83 357 30 18).
 16. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje rzemieślnikowi z Łosic za bezinteresowne odnowienie drzwi do kościółka św. Stanisława. Wymagało to bardzo wiele pracy. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na cmentarz – bezimienna z ul. Siedleckiej – 100 zł.
 17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zbigniew Kryński i śp. Franciszka Demianiuk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 18. Naszym Parafianom życzymy dobrego przygotowania się do Uroczystości Wszystkich Świętych.
(Czytany w sumie: 237 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie