Ogłoszenia – XXXII niedziela zwykła – 12.11.2017 r.

11 listopada 2017
Ogłoszenia – XXXII niedziela zwykła – 12.11.2017 r.
 1. Liturgia Słowa Bożego zachęca nas dzisiaj do roztropności w trosce o naszą osobistą świętość. Dbając o nasze życie religijne chcemy przygotować się na spotkanie z Panem i z tymi, za których modlimy się w listopadzie. Bądźmy gotowi, gdyż nie znamy ani dnia ani godziny.
 2. Dziękujemy Księdzu Profesorowi Jackowi Świątkowi, wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Sielcach, który również jest Dyrektorem Katolickiego Liceum w Siedlcach, za wygłoszone Słowo Boże. Natomiast wszystkim obecnym w kościele dziękujemy za wsparcie materialne naszego seminarium. Ta uczelnia, kształcąca przyszłych kapłanów, utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar wiernych.
 3. W całej Polsce dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy św. do puszek możemy złożyć dobrowolne ofiary na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła. W czasach, gdy Kościół w Polsce był prześladowany przez reżim komunistyczny inne Kościoły wspierały nas materialnie. Teraz przyszła kolej na nas. To my pomagamy tym kościołom, które są prześladowane.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Przez cały listopad zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z czytaniem kartek wypominkowych w dni powszednie na godz. 40, w niedzielę na 17.40. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców: poniedziałek –ul. Bialska – część I; wtorek – ul. Bialska część II; środa – ul. Ogrodowa, 1000-lecia, Błonie, Szpitalna, Krzywa, Kilińskiego, św. Stanisława; czwartek – ul. 11-go listopada,, Spokojna, Cicha, Przeskok, Nowa, Miodowa ; piątek – Świniarów, Toporów; sobota – Chotycze, Jeziory; niedziela – ul. Międzyrzecka, Handlowa. Za tydzień w niedzielę Msza św. wypominkowa w Meszkach o godz. 14.00.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczorowej zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Na spotkaniu poruszymy ważne sprawy dotyczące przygotowań oraz wygłosimy katechezę dla rodziców.
 7. W czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcamy do pisania swoich intencji na specjalnych kartkach wyłożonych przy relikwiach św. Jana Pawła II lub w przedsionku kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii.
 8. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Przypominamy, że opłatki roznosi tylko Pan Organista, według ogłoszonego w niedzielę porządku. Tylko te opłatki są poświęcone. Jeżeli mamy opłatki z innego źródła nie są one poświęcone i nie powinno sie nimi dzielić przy stole wigilijnym. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi mieszkańców: (na dole strony)
 9. Widzimy w kościele wystawę „Żołnierze Oddziału „Zenona” 34, Pułku Piechoty AK” przygotowaną przez Muzeum Historii i Tradycji p. Waldemara Kosieradzkiego. Zachęcamy aby chwilę po Mszy św. zostać i zobaczyć tę ekspozycję. Wystawę można zobaczyć do poniedziałku.
 10. Sprawy gospodarcze. Dobiegają końca prace wokół kościółka św. Stanisława. Firma zajmująca się zielenią w ubiegłym tygodniu posadziła już krzewy i byliny. Teren wokół kościółka jest już uporządkowany. Wkrótce postawimy oświetlenie. Na wiosnę dosiejemy jeszcze trawę i postawimy ławeczki wokół kościółka.
  Rozpoczęliśmy już sezon grzewczy w kościele.
 11. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach i wszystkich naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 12. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy, Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień i przypominamy, że Adwent w tym roku rozpoczyna się dość późno, bo dopiero 3 grudnia.

 

ROZNOSZENIE OPŁATKÓW PRZEZ PANA ORGANISTĘ

W ubiegłym tygodniu zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W tym tygodniu organista będzie nosił opłatki na wioskach i w mieście według następującego porządku:

Poniedziałek

13.11.2017

od godz. 900 Świniarów i Kolonia,  ul. Białostocka i Podmiejska
od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 3 i 5
Wtorek

14.11.2017

od godz. 900 Jeziory, Chotycze i Kolonie
od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 1, 4, 6, 6A
Środa

15.11.2017

od godz. 900 Toporów, Meszki, domy na ul. Bialskiej
od godz. 1730 bloki – Majora Zenona 2 i 4
Czwartek

16.11.2017

od godz. 1200 ul. Błonie, Handlowa, 1 Maja, Moniuszki,
św. Stanisława, Traugutta
od godz. 1730 bloki Traugutta i Bialska 21
Piątek

17.11.2017

od godz. 1200 domy na ul. Międzyrzeckiej, Asza, Rynek, Sokołowska, Spółdzielcza, Kilińskiego, Krótka
od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 6B i Majora Zenona 6
Sobota

18.11.2017

od godz. 900 ul. Targowa, Krzywa, Radzyńska, Miodowa, Miła, Spokojna, Leśna, 1000-lecia
(Czytany w sumie: 316 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie