OGŁOSZENIA – XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017

18 listopada 2017
OGŁOSZENIA – XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017
 1. Dziś przeżywamy 33. Niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. wypominkowa w Meszkach.
 3. We wtorek w liturgii przypada Wspomnienie Ofiarowania NMP. To wspomnienie ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Będziemy prosili również o powołania zakonne z naszej parafii.
 4. W środę przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczorowej Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar słuchu muzycznego, jak również za posługę naszego Parafialnego Chóru oraz Scholi Dziecięcej. Oprawę muzyczną tej Mszy św. poprowadzi nasz Parafialny Chór. Już dzisiaj dziękujemy im, na ręce Pana Organisty, za trud wkładany w przygotowanie oprawy muzycznej w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie zachęcamy aby ci, którzy mają słuch muzyczny zapisali się do naszego chóru, a dzieci i młodzież do scholki. Wystarczy zgłosić się do ks. Tomasza lub Pana Organisty. Im będzie nas więcej tym lepiej. Scholka powiększyła się w tym roku dwukrotnie, ale w chórze dorosłych jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Zapraszamy.
 5. W piątek o godz. 17.30 spotkanie nowopowstałego, młodego Kręgu Domowego Kościoła z Parą Rejonową.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się Łosicki Wieczór Chwały. Zapraszamy na Mszę św. z homilią o godz. 17.00, a po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie. Takie wieczory odbywają się w naszej parafii raz w miesiącu. Wiele osób bardzo sobie ceni ten rodzaj modlitwy. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności życiowe, ale również tych, którzy pragną spędzić czas na modlitwie uwielbienia.
 7. Za tydzień w niedzielę na godz. 19.00 Burmistrz Miasta i Gminy oraz Ksiądz Dziekan zapraszają do naszego kościoła na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu znanych artystów. Koncert ma upamiętnić kolejną rocznicę Powstania Listopadowego. W czasie koncertu będziemy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
 8. W tym tygodniu Pan Organista dostarczy do naszych rodzin opłatki na stół wigilijny w/g następującego porządku:
  poniedziałek od godz. 12 bloki na ul. Międzyrzeckiej, ul. Przeskok, Berka, Przechodnia, Szpitalna
  od godz. 1730 bloki na ul. Kościuszki 9 i 11
  wtorek od godz. 12 ul. Narutowicza, Myśliwska, Ogrodowa
  od godz. 1730 bloki na ul. 11 Listopada 14 i Kościuszki 13
  środa od godz. 12 domy na ul. 11 Listopada, Majora Zenona, Nowej, Kościuszki
  czwartek od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 23 i 27
  piątek od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 25 i 29
 9. Do końca listopada zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z czytaniem kartek wypominkowych. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców: poniedziałek – 1-ego Maja, Moniuszki, Asza, Rynek; wtorek – ul. Narutowicza (I część wypominek); środa – ul. Narutowicza (II część wypominek); czwartek – ul. Kościuszki, Leśna; piątek – ul. Majora Zenona; sobota – ul. Targowa, Białostocka, Traugutta, Piłsudskiego; niedziela – ul. Berka Joselewicza, Meszki.
 10. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Św. odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy ADWENT.
 11. Również za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym.
 12. W zakrystii do nabycia Kalendarze Parafialne na 2018 rok. Mogą one być doskonałym prezentem dla naszych bliskich, którzy odwiedzą nas w święta.
 13. 2 grudnia planujemy Zabawę Andrzejkową w kawiarence parafialnej dla dzieci i młodzieży. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci u ks. Sebastiana i ks. Tomasza.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Michał Sienica – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 15. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy, Bożego Błogosławieństwa. Niech ten tydzień będzie tygodniem wyłącznie dobrych wiadomości..
(Czytany w sumie: 345 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie