OGŁOSZENIA – XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2017

25 listopada 2017
OGŁOSZENIA – XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2017
 1. Wczoraj w naszej parafii odbył się Łosicki Wieczór Chwały. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje organizatorom i tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego wieczoru oraz tym, którzy w nim uczestniczyli. Takie wieczory mają swój klimat i coraz więcej osób bierze w nich udział. Następny Wieczór Chwały w czasie rekolekcji.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu znanych artystów. Chcemy w ten sposób upamiętnić kolejną rocznicę Powstania Listopadowego.
 3. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest ona ostatnim mocnym akordem Roku Liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościoła obchodzimy tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po ogłoszeniach a przed błogosławieństwem, odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Niech nie będą to tylko wypowiedziane słowa, ale autentyczny, wewnętrzny akt naszej woli. W Sakramencie Chrztu, każdy z nas został włączony w Misterium Kościoła oraz został poddany królewskiej władzy Chrystusa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczorowej w kawiarence spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie zgłębienia Starego i Nowego Testamentu.
 5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada Święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 6. Do końca listopada zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem kartek wypominkowych przed wieczorową Mszą św.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 8. W sobotę zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorową Mszę św. A po Mszy św. zabawa andrzejkowa w kawiarence parafialnej, oczywiście przed północą się skończy. A Ksiądz Proboszcz obiecał niespodziankę.
 9. W tym tygodniu Pan Organista dostarczy do naszych rodzin opłatki na stół wigilijny w/g następującego porządku:
  poniedziałek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 51, 45, 45a
  wtorek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 21, 53, 55
  środa od godz. 1730 blok na ul. Narutowicza 21a, 27, 51a

  Gdyby z jakiegoś powodu opłatki nie dotarły do naszej rodziny, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do Pana Organisty lub do zakrystii.

 10. Za tydzień rozpoczynamy już ADWENT. Przypominamy, że nasza polska tradycja nakazuje zakończyć zabawy andrzejkowe o północy z soboty na niedzielę. W tym roku adwent rozpoczynamy wyjątkowo późno. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 17, 18 i 19 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Marek Paluszkiewicz, Dyrektor Biura Pielgrzymkowego ARKA z Siedlec.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie na Radiowej Niedzieli. Dyrektor KRP wygłosi do nas Słowo Boże oraz zbierze ofiary na potrzeby radia.
 12. W maju przyszłego roku, w dniach 18 – 25 maja, nasza parafia organizuje Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 13. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca – ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i bezimienne wsparcie finansowe prac gospodarczych w parafii.
 14. Bóg zapłać również za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z ul. Siedleckiej 200 zł.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Tkaczuk. Jutro natomiast o godz. 10.00 pogrzeb śp. Salwiny Mateuszuk, a o godz. 13.00 śp. Elżbiety Dzienio – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 16. Naszym Parafianom i Miłym Gościom przypominamy, że czas zabaw andrzejkowych kończy się z soboty na niedzielę. Tymczasem, ten tydzień niech będzie pełen miłych wrażeń i udanych zabaw.
 17. Odmówimy teraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
(Czytany w sumie: 322 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie