OGŁOSZENIA – I Niedziela Adwentu – 03.12.2017

2 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – I Niedziela Adwentu – 03.12.2017

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Adwent ma nas przygotować nie tylko do Świąt Bożego Narodzenia, ale również wprowadzić w cały rozpoczynający się rok duszpasterski w naszej diecezji, który będzie bardzo bogaty w wydarzenia związane z Jubileuszem 200-lecia istnienia diecezji. O tych wydarzeniach napisał do nas Ksiądz Biskup Ordynariusz w liście, który wysłuchamy za tydzień na każdej Mszy św.
 2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza – do 16 grudnia, będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów, druga – ma służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie, ze szczególną uwagą, wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania. W każdą środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy, koniecznie z lampionami, na RORATY. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. W soboty po roratach dzieci zapraszamy na Roratnie Śniadanie. Śniadania Roratnie przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za pomoc. W najbliższą sobotę do dzieci przyjdzie specjalny gość.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej po odbiór książeczek z pytaniami do nauki. Uczymy się pierwszych 20 pytań.
 4. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Dyrektora KRP. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i życzymy, aby radio odczytując znaki i potrzeby współczesnego świata rozwijało się na chwałę Bożą i ku pożytkowi wiernych. Ksiądz Dziekan osobiście bardzo dziękuje, na ręce Księdza Dyrektora, całemu Zespołowi Radia i Portalu podlasie24.pl za współpracę i ogromną życzliwość.
 5. Dzisiaj wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. O godz. 11.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmianka Tajemnic Różańcowych.
 6. We wtorek będziemy modlili się w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach w czasie wieczorowej Mszy św. Pół godziny wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych.
 7. W środę, 6 grudnia, w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę w Kościele zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli. Zachęcamy do modlitwy za dzieci przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Obdarowanym prezentami przypominamy o konieczności podziękowania za prezenty oraz o modlitwie w intencji tych, którzy nas obdarowali.
 8. Również w środę po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie zostało przełożone z racji wyjazdów księży na spowiedzi rekolekcyjne do innych parafii.
 9. W czwartek Wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo z tej racji po Mszy św. wieczorowej.
 10. W czwartek o godzinie 19.00 w ramach ogólno diecezjalnej akcji „Oto Ja” rozpocznie się czuwanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 11. W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W związku z uroczystością w najbliższy piątek wyjątkowo nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszę Św. o 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na tej Mszy Św. poświęcone zostaną medaliki wszystkich dzieci zakupione przez rodziców.
 12. Za tydzień, w niedzielę, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Chacińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 14. Naszym Parafianom życzymy aby czas Adwentu, był dobrym czasem oczekiwania na spotkanie z Chrystusem na Boże Narodzenie i na końcu wieków
(Czytany w sumie: 310 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie