OGŁOSZENIA – II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

9 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – II Niedziela Adwentu – 10.12.2017
 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Jak woła św. Jan Chrzciciel do wyprostowania Bożych dróg w naszym życiu. Przygotujmy się na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka porządków i zakupów.
 2. W środę i sobotę zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Gdy przychodzimy na Roraty jest ciemno. Od roratniej świecy, która przypomina nam czuwającą Maryję, zapalamy nasze lampiony na znak czuwania i stanięcia w świetle Słowa Bożego. Atmosfera Rorat jest niepowtarzalna. W sobotę szczególnie zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież, dla których tradycyjnie po Mszy Świętej przygotowane będzie roratnie śniadanie. Wczoraj na śniadaniu w parafialnej kawiarence praktycznie zabrakło miejsc dla dzieci, mimo, że kawiarenka jest powiększona, a i św. Mikołaj miał kłopot czy wystarczy prezentów. Daliśmy jednak radę, a rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przygotowujące śniadanie, spisali się profesjonalnie. Dla dzieci jest to niezapomniane wspomnienia na całe życie.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada również Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. składając ofiarę do puszek możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kościół na wschodzie liczy na naszą pomoc.
 4. W środę, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św.
 5. W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje w parafiach naszego dekanatu trwają przez cały Adwent. Przez dwa dni spowiedzi w naszej parafii będzie posługiwało w konfesjonale ok. 30 spowiedników, tak abyśmy nie musieli stać w długich kolejkach. Posługę każdego z tych spowiedników, nasi księża muszą odpracować w sąsiednich parafiach. W związku z tym w kancelarii parafialnej, nie zawsze będzie obecny ksiądz, w czasie dyżuru, za co przepraszamy i bardzo prosimy o wyrozumiałość. W razie konieczności pozostaje kontakt telefoniczny. Kancelaria Pana Organisty czynna według rozpisanych godzin. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. Będzie on również dostępny na stronie internetowej. Już dzisiaj zapraszamy w przyszłą niedzielę na Adwentowy Wieczór Uwielbienia w ŁDK o godz. 19.00, który poprowadzi dobrze znany Stefan Ceberek. Prosimy przekazać zaproszenie znajomym.
 7. Jak słyszeliśmy w liście Księdza Biskupa, 8 grudnia w katedrze, rozpoczęliśmy rok Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Tego dnia nasz Ksiądz Prałat Henryk Rzeszotek został podniesiony do godność Kapelana Jego Świętobliwości Ojca Świętego Franciszka i przysługuje mu tytuł Prałata. Do tej pory nasz ksiądz senior miał ten tytuł tylko honorowo na podstawie prawa diecezjalnego. Obecnie został Prałatem Papieskim. To wielki zaszczyt dla naszej wspólnoty parafialnej. Gratulujemy Księdzu Prałatowi i cieszymy się razem z nim.
 8. Po Mszy św. zapraszamy osoby jadące na pielgrzymkę do Meksyku do Guadalupe w styczniu 2018 r. po odbiór dokumentów związanych z wyjazdem.
 9. Sprawy gospodarcze:
  – w ubiegłym tygodniu zostało oświetlone otoczenie kościółka św. Stanisława lampami parkowymi. W najbliższym czasie planujemy postawienie tam dziesięciu ławek, tak aby było to miejsce spaceru, odpoczynku i modlitwy.
  – bardzo dziękujemy piekarni „Aga” z Huszlewa za chleb i bułki oraz mleczarni Laktopol za nabiał na śniadania roratnie.
  – dziękujemy również za dary na stół rekolekcyjny. Bóg zapłać za wędlinę, świeże jajka, mięso, marynowane grzyby. Przydałoby się jeszcze ciasto na rekolekcje. Spowiedników wypada należycie ugościć.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii – KŻRK zel. Lucyna Stefanowicz – 260 zł, bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Artych. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 12. Solenizantkom i Jubilatom z nadchodzącego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
(Czytany w sumie: 340 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie