OGŁOSZENIA – III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

16 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – III Niedziela Adwentu – 17.12.2017
 1. Trzecia Niedziela Adwentu to tzw. Niedziela GAUDETE czyli Niedziela Radości wynikającej z bliskiego już spotkania z Panem. Rodzi się jednak pytanie: Czy my pragniemy spotkania z Chrystusem?; Czy jest w nas prawdziwa radość bliskości Boga?. Niewątpliwie pomogą nam w tym Adwentowe Rekolekcje, czy Roraty. Szerzej o Niedzieli Gaudete piszemy na stronie internetowej. Kościół pozwala, aby dzisiaj kolor szat liturgicznych fioletowy zamienić na różowy. Księża Wikariusze ofiarowali dla naszej parafii różowy orant.
 2. Rekolekcje Adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy, tradycyjnie będą trwały trzy dni. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, na drzwiach wejściowych oraz na parafialnej stronie internetowej. Poniedziałek i wtorek możliwość skorzystania ze spowiedzi. W te dni będzie spowiadało po kilkunastu spowiedników. Godziny Mszy św. w poniedziałek i wtorek – 6.30, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. Dzieci zapraszamy na godz. 15.30. We wtorek na godz. 10.30 prosimy o przywiezienie chorych i starszych do kościoła – udzielimy im Sakramentu Namaszczenia Chorych. Obłożnie leżących odwiedzimy z Komunią Św. WIOSKI– w środę 20 grudnia od godz. 13.00, MIASTO w czwartek 21 grudnia od godz. 9.00 –  bardzo prosimy, aby dzisiaj w zakrystii zapisać chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Ostatni dzień rekolekcji  jest również dniem Komunii św. Generalnej, połączonej z Odpustem Zupełnym.
 3. Dzisiaj po godz. 19.00 w Łosickim Domu Kultury Ksiądz Stefan Ceberek zaprasza na Adwentowy Wieczór Chwały. Będzie to wieczór adwentowej modlitwy, refleksji i śpiewu. Chcemy w ten sposób dać pełniejszą możliwość przeżycia rekolekcji adwentowych. Wieczór rozpocznie się w kościele tuż przed godz. 19.00, a następnie przeniesiemy się do Domu Kultury na dalszą część. Zapraszamy.
 4. Po każdej Mszy św., przed kościołem, młodzież z KSM-u rozprowadza Świece Caritas na stół wigilijny w czterech rozmiarach, książkowe Kalendarze Rolników, nasze parafialne kalendarze oraz świeże sianko na stół wigilijny pod obrus.
 5. Byłoby wspaniałym owocem rekolekcji, gdyby w naszej parafii, powstało kolejne Koło Żywego Różańca – modlitwy rodziców za swoje dzieci. Małżeństwa, które by się zdecydowały, prosimy o zapisanie się u ks. Sebastiana.
 6. W środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na roraty. Prosimy, aby na roraty wziąć ze sobą lampiony lub znicze. W sobotę ostatnie roraty połączone z podzieleniem się opłatkiem z duszpasterzami naszej parafii. Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie śniadań roratnich. Dla dzieci jest to niezapomniane wspomnienie z dzieciństwa, a dla dorosłych możliwość realizacji dobrego, adwentowego uczynku.
 7. W czwartek przed Mszą św. wieczorową Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II, po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II. Dzisiaj możemy wziąć specjalną kartkę do nowenny, a złożyć ją w czasie rekolekcji.
 8. Za tydzień w niedzielę – Ostatnia Niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku. Dokładniejsze informacje podamy za tydzień.
 9. Bóg zapłać za kolejne dary na stół rekolekcyjny. W ostatnim czasie dwie Panie z naszej parafii własnoręcznie przygotowały i ofiarowały piękne obrusy na ołtarze oraz uszyły konopeum w czterech kolorach na tabernakulum (materiał zasłaniający tabernakulum jest czysty i nowy). Bóg zapłać.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii – KŻRK św. Rodziny- 100 zł na misje, bezimienna z ul. Majora Zenona – 200 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Witold Roszczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 12. Wszystkim naszym parafianom życzymy głębokich i osobistych przeżyć w czasie rekolekcji adwentowych..
(Czytany w sumie: 433 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie