OGŁOSZENIA – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017

23 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017
 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Adwentu, a jednocześnie jest to Wigilia Bożego Narodzenia. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani do tych świąt? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinno być przeżyciem religijnym, a nie tylko zwyczajem czy tradycją. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga w naszym życiu: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. Dzisiaj, w Wigilię Bożego Narodzenia, zgodnie ze zwyczajem należy odwiedzić groby najbliższych i zapalić lampkę. Jeżeli nie możemy dotrzeć na groby bliskich możemy zostawić zapaloną lampkę pod krzyżem misyjnym przy kościele. Zachęcamy również do zachowania tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych oraz do całkowitego powstrzymania się od napojów alkoholowych w ten wyjątkowy dzień i wieczór. Nie ma dzisiaj Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00.
 3. Gdy zasiądziemy do stołu wigilijnego, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Jest to okazja, może jedyna w roku, do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych czy sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela z Ewangelii według św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 4. Pasterka o północy, będzie poprzedzona jutrznią o godz. 23.30. Zapraszamy, aby w tę jedyną, wyjątkową noc wspólnie zaśpiewać: “Bóg się rodzi…”
 5. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o godz. 7.30. Pozostałe Msze Św. w porządku niedzielnym.
 6. W drugi dzień świąt Msze Św. w niedzielnym porządku. Podamy również porządek kolędy na następny tydzień. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na przygotowanie Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji.
 7. W sobotę 30 grudnia o godz. 19.00 Pielgrzymkowe Kolędowanie. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków naszej grupy pielgrzymkowej.
 8. Za tydzień niedziela wypada w Sylwestra. Nabożeństwo na Zakończenie Roku wraz z jego podsumowaniem na wieczorowej Mszy św. Będzie to jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca. Taca za tydzień przeznaczona będzie na prace gospodarcze i ogrzewanie kościoła.
 9. Jak widzimy dekoracja Bożonarodzeniowa i Żywa Szopka są już goto Dekorację w pełnej krasie zobaczymy na pasterce, a po pasterce będziemy mogli już wejść do żywej szopki, która będzie otwarta do 7 stycznia. Bóg zapłać ks. Tomaszowi i ks. Sebastianowi oraz młodzieży i osobom, które pomagały za przygotowanie dekoracji w kościele. Dziękujemy Nadleśniczemu Sarnaki, Leśniczemu z Kisielewa oraz kwiaciarni Art Decor za choinki do kościoła oraz za kwiaty do ołtarza. Dziękujemy właścicielom sklepu Kłos za stojaki pod choinki. Zakład stolarski z Łosic ofiarował deski do szopki. Pomieszczenie na żywą szopkę wykonali Panowie: Grzegorz Szczerbicki, Karol Kondraciuk, Andrzej Tkaczuk, Łukasz Paczuski, Zbigniew Hryciuk. Zwierzęta są ze zwierzyńca przy Niepublicznym Przedszkolu “Mali Odkrywcy”, a konie transportował Jarosław Sawczuk.
 10. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciasto i dary na stół rekolekcyjny. Naczynia są do odebrania w przedsionku plebanii. Dziękujemy również rodzicom dzieci klas trzecich za przegotowanie śniadań roratnich, a wszystkim uczestnikom rorat za liczny udział.
 11. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii – bezimienna z ul. Leśnej – 1000 zł., bezimienna z ul. Nowej – 500 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Piotr Kucharczuk, Stanisław Bałaczuk, Edward Geresz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 13. Wszystkim, którzy jadą do nas na święta, życzymy bezpiecznej podróży.
(Czytany w sumie: 371 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie