OGŁOSZENIA – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana, Męczennika – 26.12.2017

25 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana, Męczennika – 26.12.2017
 1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tego dnia w kościołach naszej diecezji, zbierane są ofiary na tacę na sfinansowanie przygotowań Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji.
 2. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy Oktawę Narodzenia Pańskiego, którą ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi.
 3. W niedzielę 31 grudnia Zakończenie Starego Roku 2017. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszej wspólnocie parafialnej. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. kończącą rok kalendarzowy i specjalne nabożeństwo o godz. 18.00. Na tej Mszy św. podsumujemy rok w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. W czwartek, 28 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże Błogosławieństwo. Ma być to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich domowników do wspólnej modlitwy oraz święcimy mieszkanie. Bardzo prosimy, aby w czasie kolędy nie podejmować tematów politycznych. Prosimy również, aby gospodarz domu lub najważniejsza osoba w domu, wyszła po kapłana i zaprosiła go do swojego mieszkania. Nie chodzi tutaj tylko o kurtuazję, ale o zaproszenie Bożego Błogosławieństwa do swojego domu. Prosimy, aby po zakończonej wizycie odprowadzić księdza do następnego domu. W tym roku oprócz naszych księży będą chodzili po kolędzie ks. Tomasz Kostecki, pomaga nam w każdą niedzielę, ks. Andrzej Witerski, odprawia u nas każdego dnia w dni powszednie, ks. Zbigniew Hackiewicz, uczy katechezy w naszej szkole oraz ks. Grzegorz Walczuk, pomaga nam w święta i niedziele. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczymy w całości na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu.
 5. Program Wizyty Duszpasterskiej:
  DATA GODZINA WIOSKA/ULICA
  28.12.2017

  (czwartek)

  900 (3 ks) Chotycze i Kolonia, Jeziory
  900 (2 ks) Toporów
  1500 (2 ks) 1-ego Maja, Moniuszki
  1500 (2 ks) Targowa, Krzywa, 1000-lecia
  1500 (1 ks) Kilińskiego, Krótka, Piłsudskiego, Sokołowska, Spółdzielcza
  29.12.2017

  (piątek)

  900 (3 ks) Świniarów i Kolonia
  900 (2 ks) Meszki
  1500 (2 ks) Kościuszki, Nowa
  1500 (2 ks) 11 Listopada, Majora Zenona
  1500 (1 ks) Asza, Joselewicza, Przechodnia, Przeskok, Szpitalna
  30.12.2017

  (sobota)

  900 (1 ks) Rynek
  900 (1 ks) Międzyrzecka 3, 3A, 3B
  900 (1 ks) Traugutta (ulica i blok)
  900 (2 ks) Międzyrzecka

6. Na koniec życzymy, niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i codzienności.

(Czytany w sumie: 902 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie