OGŁOSZENIA – Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

30 grudnia 2017
OGŁOSZENIA – Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny chcemy wnieść Boży pokój do naszych domów.
 2. Dzisiaj również wypada 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2017. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość. Msza św. kończąca rok i specjalne nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, dzisiaj o godz. 18.00. Na tej Mszy św. podsumujemy rok w naszej wspólnocie parafialnej oraz odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy.
 3. Jutro w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018 Kościół celebruje Liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w porządku niedzielnym. Chcemy stanąć obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki będzie Nowy Rok, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.
 4. W najbliższym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. W Pierwszy Wtorek modlitwa wypominkowa. Ze względu na wizytę duszpasterską prosimy, aby do spowiedzi świętej przystąpić przed Pierwszym Piątkiem Miesiąca.
 5. W sobotę 6 grudnia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Pierwszy raz w Łosicach wyruszy na ulice naszego miasta Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 12.00 przy kościele Trójcy św. Następnie ulicami naszego miasta, przez poszczególne stacje, dotrzemy do Centrum Dialogu, obok naszego kościoła, gdzie będzie zakończenie Orszaku. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jednym z trzech orszaków. Również tego dnia mamy obowiązek być na Mszy św. W naszym kościele – niedzielny porządek Mszy św. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 12.00. Będzie natomiast krótka Msza św. bezpośrednio po zakończeniu Orszaku Trzech Króli. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone będą na misje święte.
 6. W przyszłą niedzielę – Pierwsza Niedziela Miesiąca o godz. 11.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Celem wizyty kapłanów, w naszym domu, jest przede wszystkim Błogosławieństwo domowników, poświęcenie mieszkania oraz wspólna modlitwa, tak aby Boże Błogosławieństwo towarzyszyło nam przez cały kolejny rok. W związku z pojawiającymi się pytaniami, przypominamy, że ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są w całości na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu. Nie są one przeznaczone na utrzymanie księży. Porządek kolędy w tym tygodniu:02.01.2018 (wtorek) od godz. 15.30
  Białostocka – 2 ks,
  Bialska, św. Stanisława – 2 ks

  03.01.2018 (środa) od godz. 15.30

  Międzyrzecka 19 i Ogrodowa – 2 ks.
  Bialska 25 – 2 ks.
  Bialska 21 – 1 ks.

  04.01.2018 (czwartek) od godz. 15.30
  Międzyrzecka 7, 14 – 1 ks.
  Międzyrzecka 5, 5A – 1 ks.
  Bialska 27 – 1 ks.
  Bialska 29 – 1 ks.
  Bialska 23 – 1 ks.
  Kościuszki 13 – 1 ks.

  05.01.2018 (piątek) – od godz. 15.30
  Kościuszki 9 – 2 ks.
  Kościuszki 11 – 1 ks.
  Majora Zenona 2 – 2 ks.
  Majora Zenona 4 – 1 ks.

 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeby prac gospodarczych. W czasie świąt niektórzy skarżyli się na zbyt wysoką temperaturę w kościele na niektórych Mszach św. Informujemy, że temperatura i zaduch w kościele był skutkiem nie ogrzewania, ale dużej ilości wiernych uczestniczących na poszczególnych Mszach św.
 9. Bóg zapłać za indywidualne, dodatkowe ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z ul. Siedleckiej – 300 zł, z ul. Targowej 1000 zł, z ul. Moniuszki 200 zł, z ul. Międzyrzeckiej 2000 zł. Bóg zapłać.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Bartoszuk.
 11. Na koniec życzymy, aby Święta Rodzina opiekowała się wszystkimi rodzinami naszej parafii. O to również będziemy modlili sie przez cały następny tydzień.
(Czytany w sumie: 1 105 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie