OGŁOSZENIA – Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018

6 stycznia 2018
OGŁOSZENIA – Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018
 1. Wspominane w Ewangelii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły per annum, tzn. w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. U nas zwane jest ono Świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar naszego chrztu oraz uświadomić sobie swoją odpowiedzialności za budowanie Kościoła na świecie oraz w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Dzisiaj o godz. 20.00 w TVP2, transmitowany będzie Charytatywny Koncert Kolęd: ” Rodzina Rodzinie – Pomoc dla Aleppo”. W czasie koncertu prowadzona będzie zbiórka sms-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii oraz mieszkańców Aleppo.
 5. Trwa Wizyta Duszpasterska. Już dzisiaj dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów w swoich domach. Poza bardzo nielicznymi wyjątkami gospodarze z zasady wychodzili po kapłanów, a rodziny w komplecie uczestniczyły we wspólnej modlitwie. Dziękujemy za gesty życzliwości i zatroskania o naszą parafię oraz za życzliwość dla księży. Rodziny, które z przyczyn niezależnych, nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a teraz chciałyby to nadrobić, prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii. Te rodziny odwiedzimy w przyszłą sobotę do południa lub w razie konieczności w indywidualnie ustalonym terminie.
 6. Porządek Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (08.01.2018) od godz. 15.30:

 • Majora Zenona 6 (2 ks)
 • Błonie, Handlowa (2 ks)
 • 11 Listopada 14 (2 ks)

Wtorek (09.01.2018) od godz. 15.30:

 • Sienkiewicza 6A (2 ks)
 • Sienkiewicza 3 (2 ks)
 • Narutowicza, Myśliwska (2 ks)

Środa (10.01.2018) od godz. 15.30:

 • Leśna, Spokojna, Miła, Cicha, Radzyńska, Miodowa (4 ks)
 • Sienkiewicza 5 (2 ks)

Czwartek (11.01.2018) od godz. 15.30:

 • Narutowicza 51 (2 ks)
 • Narutowicza 51A (2 ks)
 • Narutowicza 53 (1 ks)

Piątek (12.01.2018) od godz. 15.30:

 • Narutowicza 21 (2 ks)
 • Narutowicza 21A (1 ks)
 • Narutowicza 55 (1 ks)
 • Sienkiewicza 6B (2 ks)

Sobota (13.01.2018) od godz. 9.00:

 • Narutowicza 27 (1 ks)
 • Narutowicza 45, 45A (2 ks)
 • Sienkiewicza 1,4,6 (1 ks)
 1. W drugim tygodniu Ferii Zimowych planujemy w naszej parafii półkolonie dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o zapisywanie w zakrystii, zwłaszcza te dzieci, które nigdzie nie wyjadą w czasie ferii. W czasie trwania półkolonii planujemy posiłki dla dzieci. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc finansową lub w postaci produktów żywnościowych, czy słodyczy. Mile widziane również przybory do zabawy dla dzieci.
 2. Bóg zapłać za indywidualne, dodatkowe ofiary w czasie kolędy, na prace gospodarcze w parafii. Również Bóg zapłać za ofiarę KŻRK zel. Teresa Wawryniuk – 150 zł; ofiara bezimienna na cmentarz z ul. Sienkiewicza – 100 zł.
 3. Na koniec dziękujemy naszym parafianom za liczny udział we wczorajszym Orszaku Trzech Króli, który był okazją do rodzinnego, radosnego świętowania i wyznania wiary na ulicach naszego miasta. Dziękujemy również organizatorom orszaku, którzy pracowali nad nim od kilku miesięcy i włożyli w przygotowania wiele wysiłku.
(Czytany w sumie: 743 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie