OGŁOSZENIA – II Niedziela Zwykła – 14.01.2018

13 stycznia 2018
OGŁOSZENIA – II Niedziela Zwykła – 14.01.2018
 1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie tę modlitwę podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności, włączmy także osobiste modlitwy. Niech będą one naszym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 3. Po Rekolekcjach Adwentowych zawiązało się Koło Żywego Różańca modlitwy rodziców za dzieci. Zapisane małżeństwa zapraszamy jutro po wieczorowej Mszy św. na spotkanie organizacyjne.
 4. We wtorek na wieczorowej Mszy św. będziemy polecali, we Mszy św. koncelebrowanej, Prałata Henryka Rzeszotka i Ks. Sebastiana Mućkę, z racji Ich Imienin. Po Mszy św. możliwość indywidualnego złożenia życzeń solenizantom. Ksiądz Prałat ostatnio trochę nam zachorował, ale obiecał, że do wtorku wyzdrowieje. Ks. Sebastian, póki co, czuje się dobrze.
 5. W czwartek, tuż po północy, wyruszy nasza Parafialna Pielgrzymka do jednego z największych sanktuariów Maryjnych na świecie w Guadalupe. Pielgrzymi proszą o modlitwę w ich intencji. Oni również obiecują modlitwę w intencji naszej parafii.
 6. Również w czwartek o godz. 16.45 Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II, po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. JPII. Zachęcamy do składania kartek z intencjami za przyczyną św. Jana Pawła II w przedsionku kościoła. Wieczorowa Msza św. będzie sprawowana w tych intencjach. Możemy również podawać specjalne intencje do nowenny w zakrystii. Natomiast po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w kawiarence parafialnej. Tym razem bliżej poznamy osobę proroka Samuela, o którego działalności słyszymy ostatnio w czytaniach liturgicznych.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Babci, a w poniedziałek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy, tak o żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana. Zapraszamy Babcie i Dziadków na Msze św. o godz. 10.30 w przyszłą niedzielę razem z wnukami i wnuczkami.
 8. Rozpoczęły się już Ferie Zimowe dla dzieci i młodzieży. W naszej parafii planujemy półkolonie dla dzieci w dniach 22 – 26 stycznia. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci w zakrystii. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy zdeklarowali swoją pomoc w organizacji półkolonii i zachęcamy kolejne osoby i instytucje. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Łosice za pomoc w organizacji. W czasie trwania półkolonii przyda sie każda ilość słodyczy, ciastek, ciasta, owoców, nabiału, pieczywa, wędliny oraz przyborów papierniczych.
 9. Zakończyła się WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Udało nam się zakończyć kolędę jeszcze przed feriami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę, zarówno na wioskach, jak i w mieście. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzili po księży zapraszając do swoich domów. Podsumowując kolędę zauważamy, że ponad 98% rodzin z naszej parafii przyjęło nas z Wizytą Duszpasterską. W tym roku zwracaliśmy szczególną uwagę na rodziny, które żyją bardzo skromnie, czy wręcz biednie. Powstała dość długa lista takich rodzin. Chcemy, aby w tym roku przy naszej parafii powstał Zespół Charytatywny, który przy współpracy z Caritas i innymi organizacjami, będzie pomagał materialnie tym rodzinom. W czasie kolędy zauważyliśmy również, że wielu parafian doskonale orientuje się w sprawach parafii, co świadczy o zaangażowaniu w sprawy naszej wspólnoty. Było również kilka bardzo krytycznych uwag dotyczących funkcjonowania naszej parafii, ale wypowiadały je osoby, które nie chodzą do kościoła i nie mają nic wspólnego z naszą parafią, poza mieszkaniem na jej terenie. Dziękujemy za wszelkie dobro, którego mogliśmy wspólnie doświadczać podczas kolędy oraz za każdą cenną uwagę, bądź pochwałę dotyczącą spraw duszpasterskich i prac materialnych prowadzonych przy kościele, na cmentarzu i przy kościółku. Zgłaszane zapotrzebowanie na kolejne prace gospodarcze przy parafii – rozważymy i będziemy je sukcesywnie realizowali. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Jak już informowaliśmy, przeznaczamy je w całości na prace gospodarcze. W żadnym wypadku nie są one przeznaczone dla księży.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. KŻRK zel. Cecylia Stefanowicz – 150 zł i 120 zł na Misje. Bezimienna z ul Narutowicza – 100 zł. Mieszkańcy ul. Narutowicza ofiarowali 1000 zł na renowację obrazu MB Szkaplerznej w Głównym Ołtarzu.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Domosud oraz śp. Andrzej Ziomek
 12. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych Ferii Zimowych.
(Czytany w sumie: 307 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie