OGŁOSZENIA – III Niedziela Zwykła – 21.01.2018

20 stycznia 2018
OGŁOSZENIA – III Niedziela Zwykła – 21.01.2018
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro wypada Dzień Dziadka. Składamy jak najserdeczniejsze życzenia naszym Babciom i Dziadkom. Otaczamy ich naszą pamięcią modlitewną. Na Mszy św. o godz. 10.30 życzenia, w imieniu nas wszystkich, złożą osobiście wnuki i wnuczki.
 2. W trakcie trwania kolędy zauważyliśmy, że w wielu domach brakuje Pisma Świętego. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy Świętej młodzież rozprowadza Biblię. Z racji wyprzedaży udało nam się zdobyć Pismo Święte Nowego Testamentu oraz Starego i Nowego Testamentu o połowę tańsze. Koszt Nowego Testamentu to 20 zł, a Starego i Nowego Testamentu 25 zł.
 3. Do czwartku w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy nasze osobiste modlitwy w dzieło ekumenizmu zgodnie z życzeniem Kościoła.
 4. Nasi pielgrzymi, którzy w ubiegłym tygodniu wyruszyli do Meksyku, wczoraj uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w jednym z największych sanktuariów Matki Bożej na świecie w Guadalupe i modlili się w intencji naszej parafii. Przesyłają nam pozdrowienia. Zdjęcia z pielgrzymki dostępne są na parafialnym FB.
 5. Od jutra rozpoczynamy półkolonie w naszej parafii. Zapisane dzieci zapraszamy jutro do kawiarenki parafialnej na godz. 845. Szczegółowy program półkolonii otrzyma każde dziecko. Jest on dostępny również na stronie internetowej oraz FB. Prosimy, aby każde zapisane dziecko odebrało pozwolenie rodziców oraz plan dzisiaj z zakrystii.
 6. We wtorek 23 stycznia w Pratulinie odbędą się główne uroczystości związane z Liturgicznym Wspomnieniem Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza nas na tę uroczystość do Pratulina. Obecnie trwa Nowenna za przyczyną Błogosławionych Męczenników, która jest transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie.
 7. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 18.30, zapraszamy do naszego kościoła na Uroczysty Koncert Kolęd „Łosickie Anioły”. Będzie to Koncert Laureatów  10-go Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Maciej Miecznikowski.
 8. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze przy kościele, na cmentarzu oraz na ogrzewanie kościoła.
 9. W dniach od 2 do 4 lutego Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rekolekcje adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i do studentów. Szczegółowych informacji udziela ks. Sebastian.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Bezimienna z ul. Wiejskiej z racji kolędy 100 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych.
 12. Na koniec jeszcze raz, naszym Babciom i Dziadkom, życzymy pociechy z wnuków i dużo zdrowia.
(Czytany w sumie: 296 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie