OGŁOSZENIA – IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018

27 stycznia 2018
OGŁOSZENIA – IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018
  1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30, zapraszamy do naszego kościoła na Uroczysty Koncert Kolęd „Łosickie Anioły”. Będzie to Koncert Laureatów  10-go Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W programie wystąpią laureaci przeglądu, a jako gwiazda wieczoru wystąpi Maciej Miecznikowski. Przy tej okazji dziękujemy Panu Organiście, scholi dziecięcej oraz chórowi naszej parafii za całoroczną pracę i posługę liturgiczną. Jednocześnie zachęcamy do zapisywania się do naszego chóru. Zapraszamy również do śpiewania psalmu oraz czytania Słowa Bożego w czasie Mszy św. w dni powszednie i w niedziele. Bliższych informacji udziela ks. Sebastian.
  3. W piątek 2 lutego, wypada Święto Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej). Według Ewangelii, zgodnie z nakazem prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być w Świątyni Żydowskiej ofiarowany Bogu. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską, ale był to gest symboliczny poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością. “W zamian” – obrzęd “wykupienia”, ofiarowano parę synogarlic lub 2 młode gołębie. Tradycyjnie to Święto nazywamy Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nazwa wzięła się od GROMNICY – świecy, która tego dnia zostanie poświęcona. Ten symbol ma nam przypomnieć, że Chrystus jest “Światłem na oświecenie pogan”. Zapalone gromnice stawiamy w oknie w czasie burzy, zapalamy w czasie trwogi i cierpienia, wkładamy w dłonie umierającej osoby oraz po powrocie do domu robimy krzyż na futrynie mieszkania. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączone z obrzędem pobłogosławienia gromnic. Niech z każdego naszego domu, będzie pobłogosławiona przynajmniej jedna gromnica. Tego dnia obowiązuje nas post, nie ma dyspensy!
  4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Taca tego dnia, przeznaczona będzie na zakony klauzurowe, czyli zakony zamknięte.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek Miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Chrystusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Dlatego oprócz nabożeństw rano i wieczorem zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które obchodzą Pierwsze Piątki, wystarczy, że tego dnia przystąpią do Komunii Świętej. Wyspowiadać możemy się wcześniej. W Pierwszą Niedzielę Miesiąca, po sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmianka Tajemnic Różańcowych. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona jest na prace gospodarcze przy kościele, na cmentarzu oraz na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie potrzeb parafii.
  7. Bardzo dziękujemy organizacjom, instytucjom oraz osobom prywatnym za pomoc w organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży. W czasie ferii z tej formy odpoczynku skorzystało ok. 110 dzieci i młodzieży. Wyrażamy naszą wdzięczność zwłaszcza Urzędowi Miasta i Gminy Łosice, Łosickiemu Domowi Kultury, Pracownikom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, wszystkim sponsorom, osobom indywidualnym, rodzicom, którzy pomagali w robieniu posiłków oraz dostarczali nam domowe ciasta oraz byli opiekunami na wyjazdach. Wielu naszych sponsorów, a jest to ok. 30 instytucji, firm, sklepów chcieli pozostać ofiarodawcami anonimowymi. Dlatego nie wymieniamy ich z nazw i szanujemy ich wolę. Parafia podziękuje im w najbliższym czasie indywidualnie. W jaki sposób? Niech to będzie dla nich miłą niespodzianką. Dzięki Państwu w te ferie dzieci miały wiele atrakcji. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Bóg zapłać za ofiary: KŻR zel. Antoniny Świsłowskiej 100 zł na misje.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Wierzchucka oraz śp. Agata Jończyk. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Stefanii Demianiuk. Msza Św. pogrzebowa o godz. 11.00.
  10. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia a dzieciom i młodzieży przypominamy, że wszystko co dobre kiedyś się kończy – jutro do szkoły.
(Czytany w sumie: 522 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie