OGŁOSZENIA – V Niedziela Zwykła – 04.02.2018

OGŁOSZENIA – V Niedziela Zwykła – 04.02.2018
 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. Chrystus wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy otwarci na Boże natchnienia i wezwania.
 2. Dzisiaj wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Jutro przypada kolejna rocznica święceń biskupich naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Polecajmy osobę naszego Pasterza w osobistych modlitwach.
 4. We wtorek przed wieczorową Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, w intencji których będzie również sprawowana wieczorowa Msza św.
 5. W środę, po Mszy św. wieczorowej, kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkania tego kręgu są otwarte, zapraszamy wszystkich, którzy chcą nieco bardziej poznać historię biblijną.
 6. W Najbliższy piątek, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały. Ten wieczór poprowadzi Ksiądz Sebastian Bisek, który posługuje we wspólnotach charyzmatycznych.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy z całego świata, zwłaszcza w tym roku w 160-lecie objawień. Z uwagi na to wspomnienie w niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszamy chorych i cierpiących na Mszę św. o godz. 12.00. Chorym udzielimy specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy aby pomóc chorym w dotarciu do kościoła na sumę za tydzień.
  W tym roku, na jesień, planujemy Parafialną Pielgrzymkę do Lourdes z racji okrągłej rocznicy objawień.
 8. Pielgrzymi, którzy w ubiegłym tygodniu powrócili z parafialnej pielgrzymki do Gwadalupe, ufundowali dla naszej wspólnoty parafialnej, jako wotum wdzięczności, tacę z meksykańskiego srebra, która będzie służyła do podawania obrączek w czasie ślubów. Bóg zapłać za ten piękny gest.
 9. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym organizowanym dla Kacpra Demianiuka, ucznia pierwszej klasy technikum, który od kilku miesięcy zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Koncert odbędzie się 11 lutego w niedzielę w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury od godziny 13.00. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Bezimienna z ul. Siedleckiej – 100 zł. Bezimienna ofiara złożona na tacę w ubiegłą niedzielę – 200 zł. KŻRK zel. Krystyny Plewik – 100 zł na misje.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stefania Demianiuk, śp. Janina Boruta. Jutro o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Cecylii Artychowicz, która przez wiele lat mieszkała w Warszawie.
 12. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia oraz umiejętnego korzystania z karnawału, który jak wszystko, niedługo sie skończy.
(Czytany w sumie: 276 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie