OGŁOSZENIA – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018

10 lutego 2018
OGŁOSZENIA – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018
 1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jednocześnie jest to Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Dzisiaj po sumie wszystkim chorym i cierpiącym udzielimy specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
 2. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Ten Tydzień Modlitw zachęca nas również do podjęcia abstynencji wielkopostnej.
 3. We wtorek zakończenie karnawału – tzw. ostatki. Przypominamy, że tego dnia wszelkie zabawy i rozrywki powinny zakończyć się o północy. Bardzo prosimy rodziców, aby skutecznie przypomnieli swoim dzieciom o zakończeniu karnawału.
 4. W środę 14 lutego – Środa Popielcowa. Tego dnia obowiązuje post ścisły nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta. Pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Środa Popielcowa, obrzęd posypania głów popiołem oraz słowa “prochem jesteś i w proch się obrócisz” pozwolą nam dobrze rozpocząć czas pokuty i osobistego nawrócenia. Osoby uczestniczące w tym obrzędzie, mogą zabrać ze sobą odrobinę popiołu i posypać nim głowy domowników, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św. Na czas Wielkiego Postu podejmujmy postanowienia. Niech będą one poważne oraz odpowiednie do wieku i stosowne. Środa Popielcowa działa jak siekiera – odcina wszystko to, co jest grzeszne i niewłaściwe w naszym życiu. Wielki Post jest doskonałą okazją do praktykowania najważniejszych dobrych uczynków – modlitwy, postu i jałmużny. Dla tych, którzy wezmą udział w nabożeństwie posypania głowy popiołem, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.
 5. W Popielec tradycja katolicka wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdy podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu w Polsce, czcimy tego świętego, jako patrona zakochanych. Niech to wspomnienie będzie okazją do przekazania życzeń osobom, które kochamy. W tym dniu nie zapominajmy również o naszych rodzicach, dziadkach, dzieciach – przecież ich także kochamy. Walentynki w tym roku mają charakter postny.
 6. W czwartek zapraszamy na Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II o godz. 16.45. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii.
 7. W przyszły piątek już pierwsza Droga Krzyżowa w Wielkim Poście. W naszej parafii na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek na godzinę 00, 16.30 i 19.00. Rozważania Drogi Krzyżowej pomogą nam przemyśleć swoje życie. Droga Krzyżowa nie jest Droga Śmierci, ale Drogą Życia. W tym roku planujemy również Ekstremalną Drogę Krzyżową. I Łosicka Ekstremalna Droga Krzyżowa ma swoją stronę internetową: www.losice.eu. Odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca. Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie internetowej oraz w czasie kolejnych ogłoszeń.
 8. W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka.
 9. Za tydzień w niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godzinie 12.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Kazanie Pasyjne to rozważanie poszczególnych etapów Męki Pańskiej, Boleści Matki Bożej i Lamentu naszej Duszy. Kazanie Pasyjne jest zupełnie inne niż kazania głoszone w każdą niedzielę i stanowią pewien cykl, pewną całość. W tym roku będzie je głosił ks. Sebastian.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli grupę Anonimowych Alkoholików oraz osób współuzależnionych. Na każdej Mszy św. powiedzą świadectwo, a po Mszach św. możliwość indywidualnych konsultacji.
 11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kandydatów do Bierzmowania. Ofiary składane na tace za tydzień przeznaczone będą na organizację Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji.
 12. Organizowany jest wyjazd na III Diecezjalny Kongres Różańcowy. Odbędzie się 24 lutego w Radzyniu Podl. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu kościelnego. Koszt: wpisowe 10 zł + przejazd. Zapraszamy zelatorów oraz członków KŻR.
 13. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Bezimienna z ul. Narutowicza – 500 zł, na renowację Obrazu MB Szkaplerznej; Bezimienna z ul. Mickiewicza – 200 zł na cmentarz.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Cecylia Artychowicz oraz śp. Zenon Kryński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego zakończenia karnawału. Przypominany, że karnawał kończy się we wtorek o północy.
(Czytany w sumie: 588 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie