OGŁOSZENIA – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

17 lutego 2018
OGŁOSZENIA – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018
 1. Każda niedziela w Wielkim Poście ma swoją tematykę. Dzisiejsza jest nazywana niedzielą kuszenia, ponieważ tego dnia słyszymy fragment Ewangelii o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni. Również dzisiaj kończy się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W związku z tym gościmy w naszej wspólnocie parafialnej grupę Trzeźwiejących Alkoholików oraz osoby współuzależnione. Dziękujemy im za świadectwo ich życia. Bezpośrednio po Mszy św. w kawiarence parafialnej będzie możliwość indywidualnych konsultacji oraz osobistych porad dla osób zainteresowanych tą problematyką. Zapraszamy zwłaszcza te osoby, które mają problem uzależnienia osób w swoim najbliższym otoczeniu. Nasi goście doskonale rozumieją ten problem oraz znają sposoby radzenia sobie z nim.
 2. Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone są na organizację Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji. Na dzisiejszą niedzielę Ksiądz Biskup Ordynariusz napisał specjalny list, który odczytamy za tydzień.
 3. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godzinie 12.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach suma bez kazania. Kazania Pasyjne to rozważania poszczególnych etapów Męki Pańskiej, stanowią one pewien cykl, pewną całość. Jeżeli ktoś dysponuje czasem zapraszamy ponownie do kościoła na Gorzkie Żale.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową na godzinę 00, 16.30 lub na 19.00. Na Drodze Krzyżowej mamy okazję skonfrontować swoje życie z miłością Boga, który umarł za nasze grzechy na Drzewie Krzyża i zyskać odpust zupełny. Bardzo cieszy nas fakt, że w ubiegłym tygodniu kościół na Drogach Krzyżowych był wypełniony po brzegi.
 5. W przyszłą sobotę rozpoczniemy cykl spotkań dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkania będą odbywały się w kolejne soboty o godz. 17.30 w kawiarence parafialnej. Przypominamy, że takie spotkania dla narzeczonych są konieczne jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa oraz, że mogą w nich uczestniczyć osoby, które planują ślub w dalszej przyszłości. Warto taki kurs odbyć dużo wcześniej.
 6. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze przy kościele, na cmentarzu oraz na ogrzewanie kościoła.
 7. Na bocznych ołtarzach wystawione są skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną przygotowane przez Caritas. Rodzice, po Mszy św., mogą taką skarbonkę wziąć dla swojego dziecka lub dla całej rodziny. Ta skarbonka jest okazją, aby dzieci nauczyły się nie tylko oszczędności, ale i ofiarności. Rodzice mogą wziąć jedną skarbonkę dla kilkorga dzieci lub dla każdego dziecka osobno. Skarbonka może być również jałmużną wielkopostną całej rodziny. Skarbonki należy zwrócić do kościoła w Niedzielę Palmową.
 8. W związku z tym, że rozpoczyna się czas spowiedzi rekolekcyjnej w sąsiednich parafiach, ksiądz dyżurny nie zawsze będzie obecny w kancelarii parafialnej, za co bardzo przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Nasi księża muszą, w cudzysłowie, zarobić dwadzieścia osiem dniówek. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 18 marca i przewodniczył im będzie ks. Stanisław Chodźko, Dziekan ze Zbuczyna.
 9. 16 marca w piątek, tuż przed rekolekcjami, planujemy w naszej parafii Ekstremalną Drogę Krzyżową. Być może komuś z naszych parafian jest bardzo potrzebna tak trudna Droga Krzyżowa. Trasa, rozważania oraz formularz do zapisów jest już dostępny na stronie losice.eu . Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową propozycją. Zapisało się już prawie 50 osób.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. KŻRK zel. Świsłowska Antonina – 100 zł, Bezimienna z ul. Berka Joselewicza – 200 zł, Bezimienna z ul. Błonie – 100 zł. KŻRM zel. Zdzisław Jędruszuk – 260 zł na renowację Obrazu MB Szkaplerznej.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Janina Omelańczuk. W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Haliny Taraszkiewicz. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
(Czytany w sumie: 360 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie