OGŁOSZENIA – II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

24 lutego 2018
OGŁOSZENIA – II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018
  1. Ksiądz Biskup Ordynariusz, jak słyszeliśmy w liście pasterskim, zapowiedział rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Księdza Biskupa Ignacego Świrskiego. Nasz Ks. Prałat znał osobiście Ks. Bpa Ignacego, wiele mu zawdzięcza oraz jest istotnym świadkiem w procesie beatyfikacyjnym.
  2. Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu, tzw. Niedziela Przemienienia, o tym słyszeliśmy w Ewangelii. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy w ten święty czas przemienili nasze życie. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez nabożeństwa wielkopostne. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 12.00. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 15.00, 16.30 i 19.00.
  3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa, zgodnie z programem wywieszonym na tablicy ogłoszeń i dostępnym na stronie internetowej. Za tydzień przed sumą nabożeństwo wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku ze spowiedziami rekolekcyjnymi w sąsiednich parafiach, prosimy korzystać ze spowiedzi w dni przed pierwszym piątkiem.
  4. W środę na Mszę Świętą oraz spotkanie po niej zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  5. Za tydzień wypada tzw. “Niedziela Ad gentes”, czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej.
  6. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze oraz na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb. Wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie generalnego remontu naszych grot i parkanu od głównej ulicy. Jeżeli nasz wniosek przejdzie, to jeszcze w tym roku przeprowadzimy zewnętrzną renowację obu grot i parkanu, których stan pozostawia wiele do życzenia. Obecnie trwają również prace w budynku katechetycznym. Przebudowujemy łazienki tak, aby nocujące u nas grupy miały prysznice i łazienki do swojej dyspozycji. W ubiegłym roku nocowało u nas kilka grup rowerowych. Warunki do przyjęcia rowerzystów mamy, ale brak pryszniców był istotny. Stąd decyzja o tej przebudowie.
  7. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii: bezimienna z ul. Siedleckiej 200 zł – jako ofiara wielkopostna; bezimienna z ul. Targowej – 1000 zł na renowację obrazu MB Szkaplerznej w ołtarzu głównym; KŻRK zel. Elżbiety Zabadała – 100 zł na misje. Bóg zapłać.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Taraszkiewicz oraz śp. Bogumiła Różyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Jeszcze raz zapraszamy na Gorzkie Żale i na Drogę Krzyżową.
(Czytany w sumie: 341 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie