OGŁOSZENIA – III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

OGŁOSZENIA – III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018
 1. Trwa Okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że istotą tego okresu jest nasze osobiste nawrócenie. Pomagają nam w tym nasze postanowienia, praktyki pokutne, jałmużna oraz nabożeństwa wielkopostne. Jeszcze dzisiaj zapraszamy o godz. 12.00 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a w piątek na Drogę Krzyżową na godz. 15.00, 16.30 lub na 19.00. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii.
 2. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wypominkowe, w którym polecamy naszych zmarłych, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Również dzisiejsza niedziela to tzw. “Niedziela Ad gentes”, czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Po Mszy św. możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej. Złożona ofiara może być traktowana jako jałmużna wielkopostna. Jałmużnę wielkopostną możemy również składać do skarbonek przy ołtarzu MB Przeczystej oraz w przedsionku kościoła.
 4. Dzisiaj 4 marca, wypada liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. Jest to Dzień Imienin Pasterza naszej Diecezji, Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek Miesiąca. Wieczorowa Msza św. w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach, przed Mszą św. czytanie kartek wypominkowych. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały rok, odprawiamy kilkadziesiąt Mszy św. oraz systematycznie czytamy kartki wypominkowe przez cały rok.
 6. W czwartek 8 marca – Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, dobrych życzeń nigdy za wiele, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbliższych. Wszystkie Panie natomiast zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną naszej Matki Bożej Przeczystej, Ona jest wzorem każdej Kobiety oraz najlepszą Orędowniczką i Wspomożycielką dla naszych Pań. W czwartek wieczorowa Msza św. o godz. 17.00 w intencji wszystkich naszych parafianek – zapraszamy nasze Panie do kościoła.
 7. Za tydzień wypada tzw. Niedziela Laetare, a to oznacza, że będzie już połowa postu – tego dnia Kościół dopuszcza zmianę koloru szat liturgicznych z fioletowego na różowy, a jak znam księży wikariuszy to nie odpuszczą różowego ornatu.
 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy nową chorągiew, którą na wzór starej ufundowali mieszkańcy Świniarowa pod wodzą Radnego Parafialnego Pana Stefana Fiłatiuka. Już dzisiaj bardzo dziękujemy Mieszkańcom Świniarowa za ten piękny gest troski o nasze wspólne dobro. Jednocześnie zachęcamy inne wspólnoty do takich działań.
 9. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice podaje do publicznej wiadomości, że rozpoczął się nabór deklaracji na wymianę źródła ogrzewania na piec gazowy, olejowy czy na biomasę. Deklaracje przyjmowane będą do 9 marca. Bliższe informacje w urzędzie i na stronie miasta.
 10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach informuje o szkoleniu dotyczącym nowych zasad składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW. Szkolenie odbędzie się 7 marca o godz. 10.00 w budynku starostwa.
 11. Sprawy gospodarcze. Kończymy remont łazienek i budowę pryszniców w budynku katechetycznym.
  Po Wielkanocy planujemy oddać do odnowienia, renowacji, obraz Matki Bożej Szkaplerznej oraz odnowić miejsce Jego ekspozycji w ołtarzu głównym. Jesteśmy już umówieni z konserwatorami.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii. Ofiara bezimienna z ul. 1-go Maja – 300 zł na renowacje obrazu MB, KŻRM zel. Kazimierz Jakimiuk – 360 zł na misje. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Joanna Siłka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 14. Wszystkim Babciom, Mamom, Córkom, Siostrom i Sąsiadkom z okazji Dnia Kobiet już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia. A Panom radzimy nie zapomnieć w czwartek o Dniu Kobiet.
(Czytany w sumie: 346 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie