OGŁOSZENIA – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

OGŁOSZENIA – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018
 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele Powszechnym to tzw. Niedziela Laetare – Niedziela Radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud wielkopostnej przemiany serca wytrwali w tym niełatwym wysiłku. Na czym bliżej polega Niedziela Laetare szerzej wyjaśniamy na parafialnej stronie internetowej. Na znak tej radości Kościół pozwala dzisiaj używać różowego koloru szat liturgicznych (Bogu dzięki tylko dwa razy w roku).
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy (poświęciliśmy) nową chorągiew, którą na wzór starej ufundowali mieszkańcy Świniarowa. Chorągiew określa i gromadzi określoną grupę ludzi, w naszym wypadku mieszkańców Świniarowa, jako znak jedności, żywotności i odpowiedzialności danej społeczności. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Świniarowa za ich zaangażowanie i mamy nadzieję, że na każdej procesji chorągiew będzie dumnie reprezentowała Waszą miejscowość.
 3. W środę po Mszy św. wieczorowej Sebastian zaprasza na spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują sie do Pierwszej Komunii Św.
 4. W czwartek Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II przed wieczorową Mszą św. Zachęcamy wszystkich, którzy przeżywają trudności życiowe do składania swoich intencji za przyczyną Świętego Papieża, którego relikwie są w naszym kościele.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 16.30 i o 19.00. Rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 poprowadzi Ksiądz Proboszcz. Jako Diecezjalny Duszpasterz Przedsiębiorców zaprosił do naszego kościoła, na tę Drogę Krzyżową, przedsiębiorców z całej Diecezji Siedleckiej. Specjalne zaproszenie kieruje również do Łosickich Przedsiębiorców oraz do wszystkich naszych parafian.
 6. Również w piątek, Mszą św. o godz. 21.00 w naszym kościele, rozpocznie się Pierwsza Łosicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Każdy kto czuje się na siłach i czuje taką potrzebę, może się zapisać do czwartku włącznie u księży prefektów lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie: eu . Ekstremalna Droga Krzyżowa jest wielkim wysiłkiem i wyzwaniem, ale zdajemy sobie sprawę, że jest ona potrzebna wielu osobom.
 7. W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza przygotowująca do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 8. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. Stanisław Chodźko, były wikariusz naszej parafii. Dokładny program rekolekcji podamy za tydzień. W pierwszy dzień rekolekcji tzn. w niedzielę 18 marca o godzinie 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Droga Krzyżowa w pierwszy dzień rekolekcji jest okazją do tego, aby dobrze rozpocząć rekolekcje, pochylić głowę i zgiąć kolano na ulicy przed krzyżem. Dajmy świadectwo naszej wiary. Pójdziemy ulicami: 11-go listopada, Sienkiewicza, Kościuszki, Rynek, Międzyrzecką, Ogrodową i Narutowicza. Zapraszamy do licznego udziału.
 9. W związku z tym, że na rekolekcje przyjedzie do nas wielu księży spowiedników, wypada ich ugościć. Zachęcamy naszych parafian do składania darów żywnościowych na stół rekolekcyjny.
 10. Sprawy gospodarcze. Jak zapewne zauważyliśmy zostały wymienione chodniki w prezbiterium. Posłużą nam one na święta wielkanocne i czas letni. Stare chodniki w tym czasie zostaną wyprane i będą nam służyły na sezon jesienny i zimowy. W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy dla parafii przemysłowy odkurzacz piorący, którym planujemy po Wielkanocy, wyprać siedziska na ławkach (mają już dwa lata).
 11. Osoby, które wybierają się w maju z Księdzem Proboszczem, na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, proszone są o odbiór ważnych dokumentów w zakrystii.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej. Bezimienna z ul. Leśnej – 500 zł, z ul. Narutowicza – 100 zł, z ul. Bialskiej – 200 zł, bezimienna ofiara nie z naszej parafii – 500 zł oraz ofiara złożona do skarbonki – 100 zł. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Górecka.
 14. Naszym Parafianom życzymy Bożego przygotowania się do spowiedzi rekolekcyjnej oraz samych rekolekcji.
(Czytany w sumie: 398 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie