OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018
 1. Dzisiejsza Niedziela zmienia charakter Wielkiego Postu. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. W ubiegły piątek o godz. 21.00, mimo niesprzyjającej pogody wyruszyła Łosicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończyła się o godz. 5.00 w sobotę. Wzięło w niej udział ponad 100 osób. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za podjęcie tak wielkiego trudu. W sposób szczególny dziękujemy Policji oraz Strażakom z OSP Łosice za całonocne czuwanie nad uczestnikami EDK. Również w ubiegły piątak o godz. 19.00 odbyła się Diecezjalna Droga Krzyżowa dla Przedsiębiorców i Pracodawców. Mimo złej pogody przybyło wielu gości. Ks. Proboszcz dziękuje uczestnikom i tym, którzy włączyli się w przygotowanie.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczy im ks. Stanisław Chodźko, Dziekan Zbuczyński, a kiedyś wikariusz naszej parafii. Polecamy Jego osobę pamięci modlitewnej. Dokładny program rekolekcji na tablicy ogłoszeń, na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej. Msze św. jutro i pojutrze 6.30, 10.30, 15.30 z udziałem dzieci, 17.00 i 19.00. Spowiedź rekolekcyjna poniedziałek (będzie 16 spowiedników) i wtorek (10 spowiedników). W poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe, którą poprowadzi Charyzmatyk – ks. Jarosław Fałdowski. We wtorek na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy chorych. Będzie udzielony sakrament namaszczenia. Prosimy zadbać o to, by chorzy mogli dotrzeć do kościoła. Obłożnie chorych odwiedzimy ze spowiedzią i komunią św. w Wielki Poniedziałek 26 marca od godz. 9.00 – prosimy zapisywać chorych w zakrystii.
 4. Jeszcze dzisiaj o godzinie 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Pójdziemy ulicami: 11-go listopada, Sienkiewicza, Kościuszki, Rynek, Międzyrzecką, Ogrodową i Narutowicza. Drodze Krzyżowej przewodniczył będzie Ksiądz Rekolekcjonista.
 5. Jutro w 2. dzień rekolekcji wpada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W związku z rozpoczęciem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Starosta Łosicki i Burmistrz Miasta i Gminy zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, o godz. 12.00 z racji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy przewidzieli po Mszy św. wiele atrakcji. Kazanie w czasie tej Mszy św. wygłosi nasz rekolekcjonista i będzie to dodatkowa msza rekolekcyjna.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W sposób uroczysty poświęcimy palmy o godz. 10.15, z kościoła wyruszy procesja z palmami wokół Rynku. Prosimy, aby dzieci zabrały na procesję marchewkę dla osiołka, na którym wjedzie Pan Jezus do naszego kościoła. Bezpośrednio po procesji – Msza św., a po niej konkurs z nagrodami na NAJWYŻSZĄ PALMĘ. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jest to ostatnia niedziela miesiąca, więc taca będzie również gospodarcza. Tego dnia należy przynieść do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną i zostawić je na bocznym ołtarzu.
 7. Również za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Śpimy tym razem krócej. Po Niedzieli Palmowej Msze św. wieczorowe o godz. 18.00.
 8. Diecezjalny Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej, jak co roku, proponuje zakup czekoladowego Baranka Wielkanocnego w cenie 5 zł. Czekoladowe Baranki można nabyć po Mszy św. przed kościołem.
 9. Bóg zapłać za dostarczone dary na stół rekolekcyjny. Cieszymy się, że nasi parafianie chcą również mieć swój udział w organizacji rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej.
 10. Sprawy gospodarcze. Być może jeszcze przed świętami uda nam się wymienić oświetlenie w prezbiterium na profesjonalne ledowe reflektory. Chcemy dobrze przygotować także naszą świątynię na święta.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 1000 zł, z ul. Ogrodowej – 100 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jacek Zbucki oraz śp. Andrzej Zbucki
 13. Na koniec jeszcze raz przypominamy, za tydzień śpimy krócej.
(Czytany w sumie: 808 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie