OGŁOSZENIA – Poniedziałek Wielkanocny – 02.04.2018

1 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA – Poniedziałek Wielkanocny – 02.04.2018
  1. Święta, święta i po świętach… powoli czas wracać do rzeczywistości…
  2. Dzisiaj drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości, zwłaszcza lany poniedziałek, były godne i roztropne, pogada nie sprzyja nieroztropnym wygłupom.
  3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może spaceru, pamiętajmy aby wybrać się dzisiaj na cmentarz, na groby naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek miesiąca. Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu wypada również Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
  6. Trwa oktawa Wielkanocy, z tej racji w najbliższy piątek, wyjątkowo możemy spożywać pokarmy mięsne.
  7. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego o godz. 15.00 za tydzień, zapraszamy do Kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wszystkie dzieła, które prowadzi Caritas w naszej diecezji.
  8. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. Na całą Oktawę Wielkanocy, Naszym Parafianom życzymy owocnego przeżywania prawdziwego Zmartwychwstania.
(Czytany w sumie: 325 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie