OGŁOSZENIA – 2 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018

7 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA – 2 Niedziela Wielkanocna – 08.04.2018
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowił Papież Jan Paweł II podczas kanonizacji Siostry Faustyny w 2000 roku, a w roku 2002 dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Św. Jan Paweł II powiedział wtedy: ” Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
 2. Jeszcze dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeżeli ktoś nie może być w kościele, zachęcamy aby w dzisiejsze święto, w Godzinie Miłosierdzia tzn. o godz. 15.00 odmówić koronkę prywatnie. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność, którą prowadzi nasza Diecezjalna Caritas. Bardzo szeroko rozumiana pomoc ludziom potrzebującym, dokładniej opisana jest na stronach Caritasu Diecezji Siedleckiej. Na terenie naszej Parafii, w budynku przy ul. Narutowicza 2B,wejście od strony jeziorka, Caritas prowadzi Interdyscyplinarne Centrum Pomocy, warto zapoznać się z działalnością tego biura. Pomogło już wielu osobom zwłaszcza w trudnej sytuacji.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdego roku przypada 25 marca. W tym roku jednak wypadła w Niedzielę Palmową, dlatego została przeniesiona na jutro. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
 5. W środę, po wieczorowej Mszy św., spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do 1 Komunii św.
 6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia będziemy obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy Smoleńskiej. Burmistrz Miasta i Gminy zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godzinie 12.00. Po sumie, w uroczystym pochodzie, udamy się na Skwer Męczenników Katynia, przy kościele św. Stanisława, gdzie będzie dalsza część uroczystości. Szczegóły na plakatach.
 8. Biskupem Diecezji Siedleckiej w latach 1946 – 1968 był Biskup Ignacy Świrski. Żył i zmarł w opinii świętości. 24 marca bieżącego roku uroczyście rozpoczął się Jego proces beatyfikacyjny – tym samym, możemy mówić Sługa Boży Bp Ignacy Świrski. Do beatyfikacji wymagany jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego. Żeby taki cud mógł nastąpić, trzeba najpierw zacząć modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Bpa Ignacego oraz za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski. Przygotowaliśmy obrazki z taką modlitwą. Obrazki są wyłożone na tylnych ławka, na półce z gazetami i na bocznym ołtarzu. W najbliższym czasie dostarczymy również książeczkę z Jego życiorysem.
 9. 2 maja o godz. 18.00 będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Zygmunta – Patrona naszej parafii. Zwracamy się z prośbą do rodziców kapłanów i osób konsekrowanych, pochodzących z naszej parafii, o zaproszenie swoich synów i córek na ten odpust. Ta uroczystość, każdego roku jest okazją do spotkania księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii. Prosimy przekazać zaproszenie w Imieniu Księdza Proboszcza na odpust.
 10. We wrześniu planujemy samolotową, Parafialną Pielgrzymkę do Lourdes, w 160 rocznicę objawień w Grocie Massabielskiej. Pielgrzymka będzie w dniach 26 – 30 września 2018. Zapisy i informacje w zakrystii.
 11. Sprawy gospodarcze:przy kościółku św. Stanisława postawiliśmy 11 ławek. Furtki przy kościółku są otwarte, zachęcamy do odpoczynku, relaksu i modlitwy na terenie kościółka.
  – po zimowej przerwie pojawiły się również ławki na zewnątrz kościoła. Oczywiście gorąco zachęcamy, żeby wchodzić do kościoła, jeżeli jest miejsce wewnątrz.
  – dziękujemy ministrantom za sprzątanie terenu wokół kościoła oraz terenu parafialnego przy plebanii.
  – mamy również nowe, profesjonalne oświetlenie prezbiterium. W przyszłym tygodniu założymy jeszcze trzy reflektory doświetlające boczne ołtarze i ołtarz główny od przodu.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: bezimienna z ul. Spokojnej – 100 zł, z ul. Narutowicza 100 zł, z ul. 1-go Maja – 100 zł, bezimienna ofiara na konto parafialne – 1000 zł, KŻRK zel. Marianna Kazimieruk – 400 zł, KŻRK Zel. Stefanowicz Lucyna – 150 zł, na Misje, Jałmużna Wielkopostna – 500 zł. Ofiara z ul. Targowej – 1000 zł, jako wotum dziękczynne. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej. Pomódlmy się w intencji zmarłych.
 14. Na koniec życzmy wszystkim tu obecnym, aby Pan Jezus Miłosierny obdarzał nas swoimi łaskami w rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia.
(Czytany w sumie: 308 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie