OGŁOSZENIA – 3 Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

14 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA – 3 Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018
 1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizujemy między innymi przez czytanie Pisma św.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 w naszym kościele Msza Święta w intencji Ojczyzny z racji 78 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8 Rocznicy Tragedii Smoleńskiej. Po sumie, w uroczystym pochodzie, udamy się na Skwer Męczenników Katynia, przy kościele św. Stanisława, gdzie będzie dalsza część uroczystości. Łosicki Dom Kultury zaprasza na projekcje filmów o Katyniu. Szczegóły na plakacie, wstęp wolny.
 3. Również dzisiaj spotkanie Kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Jesteśmy świadkami tragedii, która dzieje się na naszych oczach w Syrii. Nasza Parafia razem z całym Dekanatem Łosickim “zaadoptowała” jedną trzyosobową, chrześcijańską rodzinę Syryjską, mieszkającą w Aleppo. Jeżeli ktoś z naszych parafian chce pomóc w utrzymaniu tej konkretnej rodziny może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki po mszy św. na ten cel.
 5. W tym tygodniu Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II o godz. 17.45. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii naszego świętego rodaka. Zachęcamy do podawania swoich osobistych intencji do nowenny.
 6. W najbliższą sobotę kolejny Wieczór Chwały w naszej parafii tym razem pod hasłem: „Moc w słabości się doskonali” .Wieczór Chwały poprowadzi: ks. Jakub Wyrozębski, wikariusz par. MB Częstochowskiej w Garwolinie , a oprawę muzyczną przygotowuje grupa pielgrzymkowa. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 7. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza wypada Dzień Modlitw o powołania. W naszej parafii będziemy gościli siostry “Józefitki”. Siostry przyjadą do nas specjalnie z Krakowa, aby opowiedzieć o charyzmacie swojego zgromadzenia, którym jest praca wśród ludzi dotkniętych ubóstwem, kalectwem, biedą materialną lub moralną. Siostry pracują domach pomocy, szpitalach, ochronkach a także na misjach w Afryce, Brazylii na Ukrainie. Każdego roku mamy możliwość zapoznania się z charyzmatem jednego Żeńskiego Zgromadzenia Zakonnego.
 8. Za tydzień taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 9. Tydzień temu zachęcaliśmy naszych parafian do modlitwy za przyczyną Sługi Bożego Bpa Ignacego Świrskiego. Zapraszamy i zachęcamy do tego, aby zapoznać się z życiorysem tego świętobliwego Biskupa. Na ołtarzach bocznych i na półce z gazetami wyłożone są książki z życiorysem bpa Ignacego, przygotowane przez postulatora procesu beatyfikacyjnego.
 10. Sprawy gospodarcze:
  przy kościółku św. Stanisława, w ubiegłym tygodniu posieliśmy trawę – bardzo prosimy, aby nie chodzić po świeżych trawnikach, przynajmniej dopóki trawa się nie ukorzeni.
  – w tym tygodniu rozstawimy już rusztowanie na ołtarzu głównym i oddamy obraz MB Szkaplerznej do pracowni konserwatorskiej. W międzyczasie odnowimy miejsce ekspozycji obrazu.
  – przy okazji tego remontu oddamy również tabernakulum do pracowni złotniczej. Mamy nadzieję, że nasz Główny Ołtarz nabierze nowego blasku.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: bezimienna z ul. Bialskiej – 200 zł, z ul. Siedleckiej 100 zł – na kostkę na cmentarzu, KŻRK z Chotycz i Toporowa zel. Anna Wróbel – 320 zł – na złocenie tabernakulum. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu nikt na szczęście nie odszedł z naszej parafii. Pomódlmy się w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych oraz zmarłych z naszych rodzin.
 13. Na najbliższy tydzień Naszym Parafianom i Gościom życzymy pogody ducha i pogody atmosferycznej.
(Czytany w sumie: 286 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie