OGŁOSZENIA – IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

21 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA – IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy ją w całym Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona również Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosili o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną!”. Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie jeśli syn, czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich.
 2. Bardzo dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Krakowa za przedstawienie charyzmatu swojego Zgromadzenia. Każdego roku, zapraszamy do naszej parafii, Siostry z innego Zgromadzenia Zakonnego. Chcemy w ten sposób poznać ogromną różnorodność charyzmatów i posług, które realizują siostry zakonne. Bardzo dziękujemy Siostrom i polecamy ich zgromadzenie naszym modlitwom.
 3. Jutro w Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę.
 4. W środę wypada Święto św. Marka Ewangelisty. W polskiej tradycji jest to dzień rozpoczęcia modlitw o urodzaje. Również w środę spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 5. Za tydzień w niedzielę wypada Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1, na przygotowany, z wielkim rozmachem, spektakl poetycko – muzyczny: “Wypłyń na głębię”. W spektaklu weźmie udział ponad 200 aktorów, między innymi nasze dzieci, młodzież i dorośli.
 7. Sprawy gospodarcze:
  – w ubiegłym tygodniu oddaliśmy do pracowni złotniczej tabernakulum z ołtarza głównego. Prace potrwają około trzech tygodni.
  – Zdjęliśmy również obraz MB Szkaplerznej. Pracownia konserwatorska będzie nad nim pracowała około miesiąca. Okazało się, że pod srebrną sukienką MB namalowano tylko same twarze Jezusa i Maryi, nie było natomiast obrazu.
  – ks. Proboszcz bardzo dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Rolniczej Nr. 3. W ubiegłym tygodniu wyzbierali z nowej części cmentarza kamienie i gruz, przygotowali pole oraz posiali trawę na nowej części cmentarza. Gdyby w najbliższych dniach było trochę deszczu, to na odpust będziemy mieli piękną łąkę zamiast dotychczasowego nieużytku.
 8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: bezimienna z Chotycz – 100 zł, z ul. Moniuszki 200 zł, z ul. Siedleckiej – 200 zł, z ul. Traugutta – 400 zł, z ul. Majora Zenona – 100 zł, z ul. Sienkiewicza – 300 zł, KŻRK z Toporowa i Chtycz Zel. Marianna Wróbel – 300 zł. Na złocenie tabernakulum – bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł, bezimienna – 500 zł. Oraz bezimienna z Chotycz – 500 zł jako ofiara za 44 lata opieki Matki Bożej. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Sawicki. Pomódlmy się w intencji zmarłego.
 10. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.
(Czytany w sumie: 260 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie