OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

28 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA – V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018
 1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy do sali gimnastycznej LO, na przygotowany, z wielkim rozmachem, spektakl poetycko – muzyczny: “Wypłyń na głębię”. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zapraszamy całymi rodzinami. Wejście tylko od strony szpitala.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc MAJ. W tradycji katolickiej miesiąc ten poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do śpiewania majówki przy kapliczkach, czy w kościele. Niech ta tradycja nie zaginie. W kościele nabożeństwo majowe o godz. 17.40. Czytanki majowe będą nas przygotowywać do Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji.
 3. W środę 2 maja Uroczystość Odpustowa Patrona naszej parafii ku czci św. Zygmunta Króla. Główna Msza św. Odpustowa o godz. 00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Grzegorz Suchodolski, proboszcz parafii katedralnej. Ks. Grzegorz 30 lat temu był wikariuszem w naszej parafii, a także był głównym organizatorem ŚDM w Krakowie. Do koncelebry zostali zaproszeni kapłani pochodzący z naszej parafii. Chcemy, aby ten odpust był okazją do spotkania kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Zygmunta.
 4. Trzeciego maja, w czwartek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja. Jest to święto obowiązujące – porządek Mszy św. niedzielny 30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem Pocztów Sztandarowych, o godz. 10.30, przewodniczył jej będzie Ksiądz Jacek Świątek – Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. Po Mszy św. przemarsz z Orkiestrą na rynek i uroczysty apel oraz wspólny polonez dookoła rynku.
 5. Pamiętajmy, aby 2 i 3 maja wywiesić flagi biało – czerwone i flagi Maryjne.
 6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. We wtorek i niedzielę modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 7. Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. Jednocześnie przypomina o podjęciu daru wynagradzającego.
 8. Każdy odpust w parafii to specjalna łaska odpuszczenia kary za grzechy, której może dostąpić każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Mamy to szczęście, że w rozpoczynającym się tygodniu będziemy mieli drugi odpust. 6 maja w niedzielę o godz. 11.45 wyruszy procesja do kościółka św. Stanisława, gdzie o godz. 12.00. Sumie Odpustowej przewodniczył będzie Zbigniew Hackiewicz – proboszcz parafii Mszanna. Kościółek św. Stanisława był siedzibą Dziekana Łosickiego, dlatego ten odpust zawsze odprawia kapłan z naszego dekanatu. Jednocześnie będzie to uroczyste oddanie do użytku otoczenia kościołka św. Stanisława. Prosimy bardzo o pomoc w przygotowaniu procesji, tak abyśmy zabrali wszystkie sztandary i feretrony. Prosimy również o przegotowanie dziewczynek do sypania kwiatków. Za tydzień nie ma w kościele mszy św. o godz. 12.00.
 9. W niedzielę, 13 maja w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie. Ksiądz Biskup zaprasza rodziny, małżonków i narzeczonych do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 10. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 27.05, natomiast Rocznica Komunii tydzień później 3.06.
 11. Sprawy gospodarcze:
  – ks. Proboszcz bardzo dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół Nr 2 – “szkoły nad jeziorkiem” za odświeżenie, pomalowanie i zamontowanie ławek przed kościołem. Dzięki temu ławki na zewnątrz posłużą nam nieco dłużej.
  – Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii ofiarowali kielich do Mszy św. Bóg zapłać.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: bezimienna z ul. Błonie – 500 zł, z ul. Bialskiej 1000 zł, z ul. Kościuszki – 100 zł, z ul. Bialskiej – 200 zł, z ul. Rynek – 100 zł, z ul. Rynek – 500 zł, KŻRM z Meszek zel. Klimiuk Franciszek – 480 zł. KŻRK zel. Anna Soczewka – 110 zł na misje. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Osiński. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00.
 14. Naszym Parafianom i Miłym Gościom, życzymy dobrego odpoczynku na majowy weekend oraz gorliwego korzystania z daru odpustów w najbliższym tygodniu.
(Czytany w sumie: 567 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie