OGŁOSZENIA – VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

OGŁOSZENIA – VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018
 1. W całym Kościele Katolickim przez kolejne dni maja cieszymy się ze Zmartwychwstania Chrystusa. To już 6. Niedziela Wielkanocna. W dzisiejszej ewangelii Chrystus przypomina nam o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.
 2. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim parafianom, gościom i kapłanom pochodzącym z naszej parafii za udział w Odpuście ku czci św. Zygmunta 2 maja. Dziękuje również za udział w uroczystościach patriotycznych z racji Konstytucji 3-go maja.
 3. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika. O godz. 11.45 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem do kościółka św. Stanisława, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się Suma Odpustowa pod przewodnictwem Zbigniewa Hackiewicza, Proboszcza Parafii Mszanna. Po Mszy św. procesjonalnie wrócimy do kościoła. Nie będzie Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Swoją obecność zapowiedzieli księża z naszego dekanatu. Jak wskazuje historia, kościółek św. Stanisława, to ważne miejsce dla całego Dekanatu Łosickiego, a nie tylko dla naszej parafii.
 4. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca – nabożeństwo z tej racji będzie w ramach procesji do kościółka św. Stanisława, a zmianka tajemnic różańcowych we własnym zakresie.
 5. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godzinę 17.40. Zapraszamy na majówkę zwłaszcza dzieci i zachęcamy do śpiewania majówek przy kaplicach i figurach. Dzisiaj szczególnie zapraszamy na majówkę o godz. 19.00 przy kościółku św. Stanisława, choć będzie również majówka w kościele o godz. 17.40. Zapraszamy również na majówki przy kościółku św. Stanisława w każdą sobotę maja o godz. 19.00.
 6. W środę spotkanie Rodziców i Dzieci przed Pierwszą Komunią św.
 7. W piątek o godz. 17.00, na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Mariusza Kucewicza, wystąpi w naszym kościele Charkowski Chór Chłopięcy z Ukrainy z godzinnym koncertem. Tego dnia majówka po Mszy św.
 8. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców, świadków i krewnych.
 9. W niedzielę, 13 maja, w liturgii wypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Z tej racji w niedzielę 13 maja, po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie połączone z poświęceniem pól w Łosicach. Procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-ego Maja, Błonie, 1000-lecia, Leśna, Narutowicza i do kościoła. Prosimy przygotować ołtarze na poświęcenie pół: pierwszy na ulicy 1 maja, drugi na ul. Błonie, trzeci skrzyżowanie Leśnej z Targową, czwarty skrzyżowanie Leśnej z Narutowicza. Tego dnia Majówkę odśpiewamy podczas procesji fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 poświęcenie pól w Świniarowie.
 11. Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na organizację Jubileuszu 200-lecia Naszej Diecezji. Centralne uroczystości Jubileuszowe będą 9. czerwca w Janowie Podlaskim z udziałem całego Episkopatu Polski i 10. czerwca w Siedlcach również z udziałem KEP. Planujemy wyjazd autokarem do Janowa i do Siedlec. Są to historyczne wydarzenia, w których trzeba wziąć udział. Koszt 10 zł – możemy się zapisywać.
 12. Sprawy gospodarcze: Proboszcz bardzo dziękuje Panu Pawłowi Paprockiemu z firmy MTZ Lift, za bezpłatne udostępnienie podnośników na czas wymiany szyb w wieży wschodniej kościoła.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: bezimienna z ul. Nowej – 500 zł, z ul. Targowej 100 zł, bezimienna emerytka z Chotycz Kolonii – 300 zł. Na pozłocenie tabernakulum – bezimienna z ul. Ogrodowej – 500 zł, bezimienna z ul. Targowej – 200 zł. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu śp. Mieczysław Karczewski i śp. Antonii Bojarczuk. Jutro o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Jaszczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Naszym Parafianom, życzymy aby MAJ – najpiękniejszy miesiąc w roku, był okazją do większego wzrostu duchowego, tak jak rozwija się otaczająca nas przyroda.
(Czytany w sumie: 454 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie