OGŁOSZENIA – VII Niedziela Wielkanocna – 13.05.2018

OGŁOSZENIA – VII Niedziela Wielkanocna – 13.05.2018
 1. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim parafianom, gościom i kapłanom z dekanatu, za udział w Odpuście ku czci św. Stanisława. Przy kościółku, codziennie są śpiewane majówki o godz. 19.00.
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie połączone z poświęceniem pól w Łosicach. Procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-ego Maja, Błonie, 1000-lecia, Leśna, Narutowicza i do kościoła. Prosimy przygotować ołtarze na poświęcenie pół: pierwszy na ulicy 1 maja, drugi na ul. Błonie, trzeci skrzyżowanie Leśnej z Targową, czwarty skrzyżowanie Leśnej z Narutowicza. Nabożeństwo Majowe po Mszy św.
 4. Również dzisiaj o godz. 14.00 poświęcenie pól w Świniarowie.
 5. Jutro o godz. 16.00 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk JE Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Prosimy o modlitwę w ich intencji, ale również zapraszamy na tę ważną dla nich uroczystość, zwłaszcza krewnych i przyjaciół.
 6. W czwartek Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II. Po wieczorowej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną naszego świętego papieża.
 7. W piątek po południu wyrusza nasza Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymi obiecują modlitwę w miejscach związanych z życiem Zbawiciela, ale również proszą o modlitwę.
 8. W sobotę o godz. 12.00 Druhowie Strażacy z PSP zapraszają na uroczystą Mszę św. w ich intencji z racji ich święta. Chcemy podziękować naszym strażakom za ich gotowość i poświęcenie w ratowaniu naszego życia i mienia.
 9. Również w sobotę o godz. 18.00 ostatni, przed wakacjami, Łosicki Wieczór Chwały przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To uwielbienie poprowadzi znany zespół Guadalupe z Lublina. Warto przyjść. Zapraszamy.
 10. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, a tym samym kończy się możliwość wypełnienia przykazania kościelnego “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Jeżeli ktoś nie był u spowiedzi wielkanocnej, to ma jeszcze tydzień na spełnienie tego obowiązku.
 11. Również za tydzień poświęcenie pół: o godz. 14.00 w Meszkach, o godz. 15.00 w Jeziorach, Chotyczach i Toporowie.
 12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Grzegorza Koca – Diecezjalnego Moderatora Różańca Świętego. Ksiądz Grzegorz przypomni nam wartość modlitwy różańcowej i zachęci do odmawiania tej modlitwy. Po sumie spotkanie ze wszystkimi członkami Kół Żywego Różańca.
 13. Sprawy gospodarcze:
  – Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za bardzo dokładne odkurzenie kościoła, umycie elementów drewnianych wyposażenia, umycie figur oraz upranie siedzisk na ławkach. Rodzice pracowali wczoraj przez kilka godzin i gołym okiem widać efekt ich pracy.
  – Zakończyliśmy już wymianę szyb we wschodniej wieży naszego kościoła. Do wymiany pozostały jeszcze szyby na zewnątrz prezbiterium, ale to zrobimy na jesień albo w przyszłym roku.
  – Na koniec maja przewidujemy instalację obrazu MB Szkaplerznej.
 14. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej bezimienna ze szpitala – 200 zł. Na pozłocenie tabernakulum – bezimienna z ul. Bialskiej 200 zł, bezimienna z Łosic na konto parafialne – 3000 zł. Bóg zapłać.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Genowefa Jaszczuk, śp. Wojciech Pietruczuk. Jutro o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb zmarłej Teresy Popławskiej. Pomódlmy się za zmarłych.
 16. Niech Chrystus, który wstąpił do nieba, błogosławi nam wszystkim na rozpoczynający się tydzień.
(Czytany w sumie: 447 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie