OGŁOSZENIA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

OGŁOSZENIA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018
 1. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po 50-ciu dniach od Zmartwychwstania, na zgromadzonych Apostołów w wieczerniku, zstępuje Duch Święty, umacniając ich tym samym do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, ludom i językom. Nasza Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej, na czele z Księdzem Proboszczem, pozdrawia nas serdecznie. Obecnie są w Jerozolimie. Dzisiaj nawiedzą wieczernik i będą modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Gościmy dzisiaj Grzegorza Koca – Diecezjalnego Moderatora Różańca Świętego. Bardzo dziękujemy Księdzu Grzegorzowi za jego pracę na forum diecezji siedleckiej oraz za dzisiejszą obecność w naszej parafii. Po sumie spotkanie ze wszystkimi członkami Kół Żywego Różańca.
 3. Niedziela dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny, świeca paschalna od jutra zajmie miejsce przy chrzcielnicy. Dzisiaj kończy się również możliwość wypełnienia przykazania kościelnego “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Jeżeli ktoś nie był u spowiedzi wielkanocnej, to dzisiaj ma ostatnią szansę by nie mieć grzechu zaniedbania spowiedzi wielkanocnej.
 4. Dzisiaj poświęcenie pół: o godz. 14.00 w Meszkach, a o godz. 15.00 w Jeziorach, Chotyczach i Toporowie.
 5. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Niedziela i poniedziałek tradycyjnie noszą nazwę Zielonych Świąt.
 6. Również od jutra dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. codziennie przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 i pozostają na próbie po Mszy Św.
 7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, a co za tym idzie, odpust w sąsiedniej parafii Trójcy św. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu. Odpust będzie również w Niemojkach.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.15 rozpocznie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Wszystkie osoby nie związane z dziećmi prosimy, jeżeli to możliwe, o wybranie innej godziny Mszy św. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00. Przy tej okazji również przypominamy wszystkim zasady przystępowania do komunii św. W naszej parafii przed rozpoczęciem komunii podajemy informację czy komunia jest procesjonalna czy przez środek kościoła. Przed przyjęciem komunii, odpowiednio wcześniej, przyklękamy na jedno kolano lub wykonujemy głęboki skłon. Przed samym przyjęciem komunii składamy ręce krzyżując je na piersi lub kładziemy prawą rękę na sercu – na znak, że jesteśmy gotowi na komunię z Bogiem, w tym czasie nie wykonujemy żadnych innych gestów zwłaszcza skłonów głową. Osoby, które chcą przyjąć komunię św. klęcząc prosimy, aby uklękły na schodku obok kapłana i ministranta w żadnym razie nie klękamy przed księdzem.
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w kościele, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu.
 10. 27 maja tzn. w przyszłą niedzielę, Ksiądz Biskup zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina.
 11. 8 i 9 czerwca będą miały miejsce Centralne Uroczystości Jubileuszu 200- lecia naszej Diecezji z udziałem Episkopatu Polski. Planujemy wyjazd autokarem: w piątek do Janowa Podlaskiego, w sobotę do Siedlec. Warto wziąć udział w tych historycznych wydarzeniach. Zapisy na autokary w zakrystii. Zapraszamy.
 12. Sprawy gospodarcze:
  – W ubiegłym tygodniu odebraliśmy z pracowni złotniczej tabernakulum. Najważniejsze miejsce w kościele, w którym przebywa Najświętszy Sakrament, jest teraz odnowione, lśniące i mamy nadzieję, że posłuży nam kolejne kilkadziesiąt lat. Nie trzeba już wieszać zasłonek na tabernakulum.
  – Bóg zapłać młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania za dar dla parafii – piękną patenę do sprawowania Mszy św.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności…
 14. Bóg zapłać za ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej: KŻRK z Chotycz zel. Zofia Dziołak – 420 zł, KŻRK z Meszek – 300 zł, bezimienna z ul. Kościuszki – 100 zł. Bóg zapłać.
 15. W ubiegłym tygodniu śp. Teresa Popławska i śp. Marian Śmieciuch. Pomódlmy się w intencji zmarłych.
 16. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy na najbliższy tydzień owocnego korzystania z Darów Ducha Św.
(Czytany w sumie: 444 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie