OGŁOSZENIA – Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018

OGŁOSZENIA – Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018
 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Przy tej okazji warto również przypomnieć, że znak krzyża, który wykonujemy na sobie, powinniśmy wykonać staranie i nabożnie. Palcami dotykamy czoła, klatki piersiowej i ramion. Znak krzyża nie może być wykonywany byle jak i bez szacunku – jest to najkrótsze wyznanie wiary.
 2. W sąsiedniej parafii Trójcy św. dzisiaj uroczystości odpustowe.
 3. Dzisiaj o godz. 10.15 rozpoczynamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Od jutra na wieczorowej Mszy św. – Biały Tydzień.
 4. W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze św. o godz. 7.30, 30to główna Msza św., bezpośrednio po niej wyruszy procesja, po zakończeniu procesji Msza św. i o godz. 18.00. Zwracamy uwagę, że Główna Msza św. jest nie o 9.00, ale o 9.30 !!!
 5. W Boże Ciało tradycyjnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Pragniemy aby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie błogosławił naszym domostwom, ale również chcemy dać świadectwo naszej wiary.
  Procesja powinna mieć oprawę królewską, a ołtarze przystrojone na powitanie Najdostojniejszego Gościa. Prosimy, aby na procesję zabrać wszystkie sztandary i feretrony. Każdy sztandar reprezentuje jakąś społeczność. Jeżeli sztandaru nikt nie bierze tzn., że powinniśmy oddać go do muzeum, bo w naszej parafii nie ma tej społeczności. Za swoje sztandary ludzie oddawali życie. Zapraszamy Panie do trzymania szarf. Zachęcamy również Służbę Liturgiczną, Chór, Scholę, Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków. Główna Msza św. o godz. 9.30 bezpośrednio po niej wyruszy procesja.
  Ołtarze na Boże Ciało – PIERWSZY będzie przy kościółku św. Stanisława – ten ołtarz ubiorą mieszkańcy Chotycz, DRUGI na parkingu przy sklepie Państwa Biernackich, ten ołtarz przygotuje Zespół Szkół Nr 3 tzw. Rolnik, TRZECI na parkingu przy Banku Spółdzielczym – strażacy przygotują ten ołtarz, CZWARTY przed Łosickim Domem Kultury – o ubranie tego ołtarza prosimy przedstawicieli Lokalnych Samorządów. Przy czwartym ołtarzu otrzymamy Uroczyste Błogosławieństwo i zakończymy procesję. Bezpośrednio po procesji – Msza św. dla tych, którzy nie mogli być wcześniej w kościele. Zauważyliśmy zapewne, że procesja na Boże Ciało wraca do starej trasy a poszczególne ołtarze ubierają kolejne społeczności funkcjonujące na terenie naszej parafii. Pragniemy aby jak najwięcej osób zaangażowało się w przygotowanie procesji. Przychodzi do nas Najdostojniejszy Gość – wszyscy przygotujmy Mu piękne powitanie.
 6. Przez kolejne osiem dni po Bożym Ciele świętujemy Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia będzie procesja wokół kościoła o godz. 17.30, na początku odśpiewamy Nabożeństwo Czerwcowe, procesja i Msza św. wieczorowa. Chcemy w ten sposób przedłużyć świętowanie tak wielkiej uroczystości jaką jest Boże Ciało.
 7. Za tydzień Rocznica Pierwszej Komunii Św. o godz. 10.30. Spotkanie przygotowujące do tej rocznicy w piątek po wieczorowej Mszy św.
 8. W tym tygodniu Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca.
 9. Za tydzień do puszek złożymy ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
 10. W zakrystii trwają zapisy na uroczystości 200-lecia naszej diecezji: do Janowa Podl. i Siedlec. Koszt 10 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu szczęśliwie wróciła nasza Parafialna Pielgrzymka do Ziemi św. Pielgrzymi ufundowali dla naszej parafii duży krzyż z drzewa oliwnego z cząstką Ziemi Świętej, który powiesimy w przedsionku kościoła. Krzyż ten był niesiony w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Jerozolimy oraz był na Golgocie i w Grobie Pańskim. Następna pielgrzymka do Ziemi Św. w maju 2019 r.
 12. Sprawy gospodarcze: Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W całości przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii. W tym tygodniu planujemy montaż obrazu MB Szkaplerznej.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności…
 14. Bóg zapłać za ofiarę na Misje św. – KŻRK zel. Wawryniuk Teresa – 200 zł. Bóg zapłać.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Nowosielski, Elżbieta Chraniuk, Janusz Kardacz.
 16. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy aby Uroczystość Bożego Ciała była okazją do prawdziwie radosnego świętowania. Niech Bóg w trójcy Św. Jedyny nam błogosławi.
(Czytany w sumie: 738 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie