OGŁOSZENIA – IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

3 czerwca 2018
OGŁOSZENIA – IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018
 1. W ubiegłym tygodniu w Uroczystość Bożego Ciała przepiękną procesją uczciliśmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim za baaaardzo liczny udział w procesji. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Osobom niosącym sztandary i feretrony, bielankom, służbie liturgicznej, panom od baldachimu, Szkole Muzycznej oraz scholi dziecięcej i chórowi. Wyrażamy wdzięczność Policji i Straży Miejskiej za bezpieczne kierowanie ruchem. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze: Mieszkańcom Chotycz i Koloni Chotycze, Druhom Strażakom, Zespołowi Szkół Nr 3, Pracownikom Samorządów.
 2. Chcąc przedłużyć radość z uroczystości, trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła codziennie do czwartku o godz. 17.30. Ksiądz Proboszcz zaprasza bielanki, ministrantów i dzieci, które brały czynny udział w procesjach na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie będzie słodka niespodzianka.
 3. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. A po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast na Mszy św. o godz. 10.30 Rocznica Pierwszej Komunii św. Procesja w oktawie, wokół kościoła o godz. 17.30.
 4. We wtorek w czasie nabożeństwa będziemy modlili się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W tej intencji również wieczorowa Msza św.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i Pierwszy Czwartek Miesiąca.
 6. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały dzień od porannej Mszy św. aż do Mszy św. wieczorowej, kościół będzie otwarty i będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do adoracji. Arcybractwo Straży Honorowej, będzie trzymało straż modlitewną przez cały dzień. W tym dniu z racji uroczystości jest dyspensa, możemy spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00, Andrzej Popławski, pochodzący z naszej parafii, będzie przewodniczył Mszy św. Dziękczynnej w Jubileusz 25-lecia swojego Kapłaństwa.
 9. Nabożeństwo Czerwcowe – codziennie przed wieczorową Mszą św. w kościele. Natomiast przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00, zapraszają okoliczni mieszkańcy. Cieszy nas bardzo fakt, że kościółek na nowo stał się miejscem modlitwy. Dziękujemy okolicznym mieszkańcom.
 10. Jubileusz 200 – lecia Diecezji Siedleckiej – KALENDARIUM:
  – czwartek 7.06, godz. 17.00, Janów Podl. –
  Msza św. z udziałem całego Episkopatu Polski pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
  sobota 9.06, godz. 10.30, Siedlce – Centralne Uroczystości Jubileuszowe pod przewodnictwem Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka. Zostaną również podpisane uchwały 2. Synodu naszej diecezji.
  niedziela 10.06, u nas w kościele, na każdej Mszy św., będziemy dziękowali Panu Bogu za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej. W szczególny sposób podziękujemy za ten jubileusz na sumie, której przewodniczył będzie delegat księdza Biskupa, kan. Jan Babik, Kanclerz Kurii Biskupiej. Ksiądz Kanclerz ogłosi wyjątkową decyzję Księdza Biskupa dla naszej parafii.
 11. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach w Janowie Podlaskim i w Siedlcach. Są to wydarzenia historyczne i bez precedensu. Planujemy wyjazd autokarem do Siedlec, jeżeli będą chętni również do Janowa. Zachęcamy do wyjazdu samochodami osobowymi. Rozmieszczenie parkingów i dojazdy na stronie diecezjalnej.
 12. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszy św. możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Świątynie Opatrzności w Warszawie, która jest wotum Narodu Polskiego Panu Bogu.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej, który już możemy zobaczyć w pełnej krasie:bezimienna z ul. Targowej 200 zł, z ul. Majora Zenona – 100 zł. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł do wieczności z naszej parafii.
 15. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy błogosławieństwa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
(Czytany w sumie: 303 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie