OGŁOSZENIA – X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

9 czerwca 2018
OGŁOSZENIA – X Niedziela Zwykła – 10.06.2018
 1. “Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” – usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii – “I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką.” Weźmy sobie te słowa głęboko do serca.
 2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy w Diecezji Siedleckiej Dziękczynienie za 200 lat istnienia naszej diecezji. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar wiary przekazany nam przez naszych przodków a pielęgnowany przez Biskupów, kapłanów i wspólnoty zakonne na przestrzeni tych 200 lat. Dzisiaj w każdej parafii diecezji, na wszystkich Mszach św., dziękujemy Panu Bogu za dar Kościoła Diecezjalnego. Uroczyste dziękczynienie nastąpi zaraz po ogłoszeniach, odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy. Miło nam również poinformować, że Ksiądz Biskup Ordynariusz przyznał dwa Jubileuszowe Medale “Zasłużony dla Diecezji”, naszym parafianom. Uroczyście wręczy te medale wyróżnionym na sumie ks. Kanclerz Kurii Biskupiej.
 3. Zapraszamy do śpiewania Nabożeństwa Czerwcowego codziennie o godz. 17.45.
 4. W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Św. Antoni to patron zagubionych ludzi i rzeczy, zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30 i 18.00.
 5. Również w środę, po Mszy św. wieczorowej, Procesja Fatimska. Pójdziemy ulicami: 11-go Listopada, Majora Zenona, Moniuszki, 1-go Maja, Międzyrzecką, Berka Joselewicza. Zapraszamy.
 6. Za tydzień w niedzielę Jubileusz 60-ciu Lat Kapłaństwa będzie obchodził nasz Ksiądz Prałat Henryk Rzeszotek. Na wszystkich Mszach św. będziemy dziękowali Panu Bogu za Jego ponad trzydziestoletnią posługę kapłańską w Łosicach, w czasie której miał wpływ na każde pokolenie nas tu obecnych. Ksiądz Prałat będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 oraz udzieli Jubileuszowego Błogosławieństwa. Homilię wygłosi ks. Prałat Andrzej Jakubowicz z Sarnak. Po sumie, za tydzień, możliwość indywidualnego złożenia życzeń Księdzu Prałatowi.
 7. Również za tydzień będziemy mieli możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji, zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe w dniach 22-24 czerwca. Celem tych rekolekcji nie jest wstąpienie do seminarium, ale raczej rozeznanie swojego powołania. Zachęcamy do zapoznania się z propozycją WSD. Bliższe informacje w zakrystii. Wszystkich zaś prosimy w modlitwie w intencji o powołania z naszej parafii.
 9. Instytut Teologiczny w Siedlcach ogłasza nabór na studia. Od nowego roku akademickiego, ruszy I rok niestacjonarnych studiów magisterskich, kierunek Teologia, specjalność katechetyka. Studia dają przygotowanie pedagogiczno – katechetyczne i kończą się uzyskaniem dyplomu magistra.
 10. Sprawy gospodarcze.
  – Rozpoczęliśmy prace budowlane nad przebudową obydwu wjazdów na cmentarz od strony DK nr 2. Wjazdy zostaną poszerzone, zabezpieczone oraz będzie ułożona kostka tak, aby wjazdy dawały bezpieczną możliwość włączenia się do ruchu.
  – również na cmentarzu zostały zamontowane drewniane nadstawki na studnie. Zapewniają one nie tylko efekt estetyczny, ale wpływają na bezpieczeństwo i komfort dla korzystających ze studni.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację obrazu MB Szkaplerznej:bezimienna z ul. Majora Zenona – 100 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Wiewórka oraz śp. Józef Bobryk. Pomódlmy się w intencji zmarłych…
 13. Naszym Parafianom i Gościom z sąsiednich parafii życzymy pogody ducha i Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.
(Czytany w sumie: 344 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie