OGŁOSZENIA – XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

16 czerwca 2018
OGŁOSZENIA – XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018
 1. Wiara każdego z nas, tak jak ziarnko gorczycy, wzrasta nie tylko dzięki naszym wysiłkom, ale także rośnie Bożą mocą. O tę Bożą moc prośmy dzisiaj dla samych siebie ale także dla naszej diecezji, która świętuje swój jubileusz dwustulecia.
 2. W dzisiejszą niedzielę swój Jubileusz 60-ciu Lat Kapłaństwa przeżywa nasz Ksiądz Prałat Henryk Rzeszotek. My również chcemy dziękować Panu Bogu za dar Jego Kapłaństwa i za Jego posługę w Łosicach w jednej i drugiej parafii. Przez te wszystkie lata, tak wiele osób ochrzcił, przygotował do komunii św., wyspowiadał, tyle odprawił Mszy św., że aż trudno to wszystko zliczyć. Bogu niech będą dzięki za osobę Naszego Księdza Prałata, niech Bóg obdarzy go łaską zdrowia i pozwoli mu jeszcze, jak najdłużej, posługiwać w naszej parafii. Ksiądz Prałat odprawi Uroczystą Mszę św. Dziękczynną o godz. 12.00 i udzieli Jubileuszowego Błogosławieństwa. Natomiast na zakończenie tej Mszy św. każdy z nas otrzyma pamiątkowy jubileuszowy obrazek oraz słodki upominek. Ksiądz Prałat prosi aby każdy poczęstował się przy wyjściu z kościoła.
 3. Po Mszy św. mamy możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. W tym tygodniu Trzeci Czwartek Miesiąca. Nowenna za przyczyną Św. Jana Pawła II przed wieczorową Mszą św., a po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji do Nowenny.
 5. W najbliższy piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież oraz nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny o godzinie 8.00.
 6. Za tydzień w niedzielę w Jeziorach o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Pułkownika Marka Pietrusiaka, w 74 rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona pod Jeziorami.
 7. Również za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii.
 8. Sprawy gospodarcze.
  – zakończyliśmy już prace przy przebudowie zjazdów na cmentarz. Możemy już z nich korzystać. Wjazdy są teraz estetyczne, trwałe i co najważniejsze bezpieczne.
  – nowe studnie na cmentarzu mają zamontowane już pompy. Nie ma konieczności wyciągania wody wiadrem, można korzystać z pomp, a dla osób starszych są pojemniki z wodą.
  – rozpoczęliśmy również budowę kolejnego parkingu przy kościele. Nowy parking będzie obok budynku parafialnego przy ul. Narutowicza 2B (dawna apteka), pomieści ok. 30 samochodów i będzie służył uczestnikom nabożeństw w niedzielę a w zwykłe dni mieszkańcom Łosic.
 9. Na naszym parafialnym cmentarzu, w ostatnim czasie, nasiliły się kradzieże. Zgłosiliśmy już ten problem na Policję i do Straży Miejskiej. Niemniej jednak, każdy odwiedzający cmentarz niech zwróci baczniejszą uwagę na osoby, które nie przyszły na cmentarz aby sie pomodlić, nie trudno jest te osoby zauważyć. Każdy z nas może być okradziony, pilnujmy się wzajemnie. W godzinach pracy możemy zgłaszać takie sytuacje do Opiekuna Cmentarza lub powiadomić organy ścigania. A osoby które kradną, chyba nie zdają sobie sprawy, że dusze czyścowe wcześniej czy później upomną się o swoje.
 10. W naszej parafii brakuje kompletu trzech ozdobnych, uroczystych orantów. Ksiądz Proboszcz zamówił już w pracowni hafciarskiej taki komplet specjalnie dla naszej parafii. Jeden z tych orantów ufunduje dla naszej parafii ks. Wojciech Kamiński jako dar dziękczynny za 25 lat kapłaństwa,  drugi ufunduje ks. Prałat Henryk Rzeszotek jako dar za 60 lat kapłaństwa, a główny ornat ufunduje Ksiądz Proboszcz Sławomir Kapitan, jako Jego dar dla parafii za 30 lat kapłaństwa.
 11. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze przy parafii: bezimienna, wielopokoleniowa Rodzina z Łosic – 10000 zł., ofiara bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Latus.
 13. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego przygotowania do wakacji.
(Czytany w sumie: 380 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie